Zamknij
REKLAMA

Jakiego języka obcego warto się uczyć?

08:30, 22.06.2022 | materiał partnera

Stajesz przed trudnymi decyzjami związanymi z tym, jakiego języka obcego nauczyć się na wysokim poziomie? Podpowiadamy, na jakie walory języka zwrócić uwagę, podczas podejmowania decyzji.

To język biznesu

Zacznijmy od tego, dlaczego chcesz nauczyć się języka obcego? Jeżeli powodem jest chęć podniesienia kwalifikacji zawodowych i zdobycia lepszej pracy, koniecznie postaw na języki dominujące w Europie. Świetnym rozwiązaniem będzie język angielski, którym mówi dziś praktycznie cała wykształcona Europa. Możliwość nauki pod okiem doświadczonych praktyków dają Ci studia filologiczne na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej. Studiując na tej uczelni możesz zdobyć międzynarodowy certyfikat językowy, poświadczający Twoje kompetencje językowe, ponieważ ULT jest akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Pearson. Szczegóły dotyczące nauki na filologii angielskiej znajdziesz na stronie internetowej: https://ultswiecie.edu.pl/studia/filologia-angielska/.

Daje możliwości dotarcia do materiałów z zakresu kultury i nauki

Zastanów się, jaki język da Ci szansę obcowania z kulturą i nauką, chociażby z materiałami internetowymi, które nie są dostępne w języku polskim. Chcąc się rozwijać, warto znać taki język, który ułatwi Ci dostęp do wiedzy z całego świata. Współcześnie takim językiem jest angielski.

Ułatwia podróżowanie

Znajomość języków obcych to prawdziwe okno na świat. Dzięki temu, że znasz dominujący język, używany w różnych zakątkach globu, możesz wygodnie komunikować się również podczas podróży. Lotnisko, spotkania biznesowe czy po prostu zwiedzanie innego kraju jest znacznie łatwiejsze, gdy znasz np. język angielski czy język niemiecki.

Język bardzo Ci się podoba

Aby opanować coś na wysokim poziomie, trzeba to lubić. Jeżeli język Ci „nie brzmi”, warto poszukać innego, który bardziej przypadnie Ci do gustu. Jeżeli np. podoba Ci się regularność w języku, postaw na język niemiecki. To język, który daje również możliwość obcowania z kulturą. Wielu twórców, pisarzy czy muzyków to właśnie Niemcy. Warto znać więc ten język, by móc zapoznać się w oryginale z ich dziełami.

Ciekawą ofertę studiów filologicznych ma Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna. Dzięki zdalnej formule zajęć możesz uczyć się na własnych zasadach, nie wydając pieniędzy na dojazdy czy noclegi. Uczysz się z dowolnego miejsca na Ziemi, np. właśnie z Niemiec, gdzie możesz pracować. Więcej informacji na temat studiów filologicznych jest dostępnych na stronie: https://ultswiecie.edu.pl/studia/filologia-niemiecka/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%