Zamknij
REKLAMA

Kraków i jego nietypowe atrakcje

15:41, 18.05.2022 | materiał partnera

Kraków kojarzy nam się przede wszystkim z zabytkami natury architektonicznej i kulturalnej. Z pewnością większość z nas zwiedziła w tym mieście najważniejsze miejsca. Kraków jest pełen bardzo ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, ale nie tylko Kościół Mariacki, Wawel czy Rynek Główny. Jakie zatem zwiedzić miejsca nietypowe, ale bardzo ciekawe i niepowtarzalne?

Synagoga Remu

Jest to jedna z najstarszych Synagog w Krakowie. Znajduje się ona na Kazimierzu. Jest jedyną Synagogą, w której odbywają się nabożeństwa o tradycyjnych porach. Powstała w XVI wieku wraz z przylegającym do niej cmentarzem. Stanowi wyjątkowy i niepowtarzalny zespół żydowskiej sztuki.

Dom Jana Matejki

Jeżeli lubisz twórczość tego niezwykłego artysty, z pewnością zechcesz zobaczyć, jak mieszkał. Jego dom rodzinny, w którym się urodził i wychował, znajduje się właśnie w Krakowie przy ul. Floriańskiej na Rynku Głównym.

Muzeum Krakowa

Kraków jest miastem pełnym muzeów, ale to dotyczące miasta naszym zdaniem jest najciekawsze. Znajduje się ono na Rynku Głównym Krakowa w podziemiach Sukiennic. Znajdziesz w nim mnóstwo eksponatów z czasów, kiedy na Rynku Głównym były jeszcze stare domostwa mieszczan. Wszystkie eksponaty zostały przypadkowo odkryte podczas prac rewitalizacyjnych nawierzchni Rynku. Dzięki temu powstała niesamowita wystawa rzeczy odkrytych podczas tych wykopów. Muzeum to jest również niesamowitym miejscem dla dzieci, ponieważ pełen jest różnych multimedialnych pokazów, które z pewnością zaciekawią małego podróżnika.

Staw Dąbski

Jest miejscem niesamowitym pod względem jego położenia. Staw znajduje się w bliskiej okolicy Galerii Kraków Plaza, co powoduje, że może stać się miłą odskocznią od zgiełku miasta w bliskim sąsiedztwie. Staw ten jest również wyjątkowy pod względem mieszkających w nich rzadkich i wyjątkowych zwierząt takich jak szczeżuja wielka i różanka.

Lot paralotnią

A może lubisz sporty ekstremalne? Ze względu na swoje położenie na mapie Polski, Kraków z lotu ptaka ma naprawdę ciekawe widoki. Pod Krakowem odbywają się takie spotkania. Lot paralotnią Kraków wyróżnia się właśnie tymi widokami. Podczas lotu możesz zamówić filmowanie całego przelotu, dzięki czemu zostanie uwieczniona również panorama miasta, a także podczas słonecznej pogody możesz cieszyć się widokiem na Tatry.

Ogród Zoologiczny

Kraków może pochwalić się jednym z największych, a zarazem najpiękniejszych parków zoologicznych w Polsce. Znajdziemy tutaj nie tylko mnóstwo nieznanych gatunków zwierząt. Ogród ten jest wyjątkowy ze względu na swoje niezwykłe położenie, a mianowicie leży on na wzgórzu Pustelnik w Lasku Wolskim. Właśnie jego położenie sprawia, że jest niezwykle urokliwym miejscem, gdzie naprawdę każdy z nas może odpocząć od zgiełku miasta. Po spacerze w Zoo polecamy przejść się alejkami w Lasku. Mamy tam zarówno alejki asfaltowe do swobodnego spaceru na przykład z wózkiem dziecięcym, jak i nieco trudniejsze szlaki ze wzniesieniami i schodami. Z pewnością każdy z turystów znajdzie coś dla siebie i dla swojej rodziny. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%