Zamknij
REKLAMA

Jak zacząć karierę w IT?

12:26, 20.12.2021 | materiały partnera

Marzy Ci się dobrze płatna praca? Postaw na karierę w branży IT! Możesz zdecydować się na studia informatyczne lub bootcampy, aby dzięki zdobytej wiedzy realizować się w zawodzie programisty, analityka danych czy web developera. W tego typu profesjach najważniejsze jest wiedza oraz doświadczenie, które docenią również potencjalni pracodawcy. Sprawdź, co jeszcze warto zrobić, aby szybko rozpocząć wymarzoną karierę.

Sprawdź zapotrzebowanie na specjalistów IT

Zanim zaczniesz stawiać pierwsze kroki w branży IT, musisz zdecydować się na konkretną specjalizację. Z roku na rok nieco zmienia się zapotrzebowanie na określone zawody, dlatego warto zapoznać się z przykładowymi ofertami pracy. Dzięki temu będziesz wiedział, czy w przypadku wymarzonej posady masz realną szansę na szybkie zatrudnienie. Najlepiej odwiedzić portal Protocol, który jest w całości poświęcony ogłoszeniom z branży IT. Możesz się tam zapoznać się z przykładowymi ofertami z wybranego miasta. Obecnie wśród szczególnie przyszłościowych zawodów warto wyróżnić między innymi programistę, analityka danych, web developera, architekta IT oraz testera programowania. Tak duża różnorodność ułatwia dopasowanie konkretnej profesji do indywidualnych zainteresowań oraz posiadanych kompetencji.

Studia, bootcampy i szkolenia IT – co wybrać?

Jeśli jesteś w stanie poświęcić minimum trzy lata na naukę, możesz zdecydować się na zdobycie licencjatu ze studiów informatycznych. Ponieważ na rynku panuje spora konkurencja, sam licencjat może okazać się niewystarczający, co wiąże się z kolejnymi latami studiów magisterskich. Edukację warto kontynuować także po zdobyciu tytułu magistra. Obecnie wiele renomowanych uczelni proponuje absolwentom szeroki wybór studiów podyplomowych, które są szansą na zdobycie nowych kompetencji w konkretnej specjalizacji. Alternatywą mogą być szkolenia IT – najlepiej zdecydować się na kurs pomagający poznać wybrany zawód od praktycznej strony. Z myślą o intensywnym szkoleniu warto zwrócić uwagę na aktualnie organizowane bootcampy. Obecnie cieszą się one coraz większą popularnością, co wiąże się z dużą ilością ofert. Możesz zdecydować się na przykład na kurs o profilu testerskim, programistycznym lub związanym z analizą danych. Większość bootcampów nie trwa dłużej niż pół roku, dzięki czemu szybko uzyskasz niezbędne przygotowanie. Warto podkreślić, że są one nakierowane przede wszystkim na zdobycie praktycznych umiejętności – nie musisz obawiać się, że kurs będzie ograniczony wyłącznie do teorii.

Na koniec należy wspomnieć, że decydując się na karierę w branży IT, musisz także pamiętać o dobrej znajomości języka angielskiego. Wiele branżowych słówek i zwrotów poznasz na bootcampach lub podczas studiów, ale warto dodatkowo podszkolić swoje umiejętności na kursie językowym. Musisz także pamiętać o stworzeniu atrakcyjnego portfolio, które w oczach potencjalnego pracodawcy będzie najlepszą wizytówką Twoich kompetencji. Niezależnie od wybranej specjalizacji, pamiętaj, że w IT należy stale się rozwijać i śledzić nowe rozwiązania technologiczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%