Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda nowoczesna pralnia?

00:00, 17.12.2021 | materiały partnera

Na rynku usług branża pralnicza jest jedną z bardziej stabilnych. Nie oznacza to jednak, że nie musi podążać z duchem czasu i proponować w swojej ofercie pozycji, które dodatkowo ułatwią życie jej klientom. Jakie idee powinny przyświecać właścicielom przemysłowych pralni w Wodzisławiu Śląskim, Wołominie, czy Gdańsku, by mogły nosić miano nowoczesnych?

Cyfryzacja i automatyzacja

W XXI wieku staramy się coraz więcej pracy i odpowiedzialności przełożyć na komputery oraz maszyny. Nie inaczej jest w profesjonalnych pralniach w Raciborzu oraz Lublinie. Za wiele procesów czyszczenia odpowiedzialne są dokładnie opracowane algorytmy. Dobierają one przede wszystkim warunki prania poszczególnych materiałów do ich ilości, załadowanych do bębnów pralnic. Wspomniane uwarunkowania cyklu pralniczego to nie tylko temperatura i pobór wody – to także ilość i rodzaj detergentów. Przez lata rozwoju automatów używanych w pralni doszło do momentu, w którym większą precyzję przy podejmowaniu takich decyzji mają urządzenia niż pracownicy. Jest to więc ogromne odciążanie w ich codziennej pracy.

Wykwalifikowani pracownicy

To właśnie bez nich pralnia nie mogłaby istnieć. Wszystkich kwestii nie możemy bowiem powierzyć maszynom. Bezpośrednia obsługa klienta leży po stronie pracownika, od którego profesjonalizmu zależy nawiązanie i utrzymanie kontaktu z kontrahentem. Od fachowości zatrudnionych zależą także losy prania usługobiorców – i nie jest to przenośnia. To po ich stronie leży segregacja wsadów pralniczych tak, by podzielić tekstylia ze względu na materiały, z których zostały wykonane (co determinuje warunki, jakie dobierze do ich oczyszczenia maszyna). W późniejszych etapach to właśnie pracownicy są odpowiedzialni za to, by konkretne elementy prania trafiły do właściwych im klientów. Bez ich skrupulatności i skupienia, materiały bezpowrotnie pogubią się wśród niezadowolonych z tego faktu kontrahentów.

W duchu ekologii

Ochrona środowiska jest ważnym tematem we wszystkich dziedzinach życia. Nic więc dziwnego, że idea ta dotarła również do pralni w Żorach. Eco washing stało się globalnym trendem, który jest realizowany równie przez polskie przedsiębiorstwa. Polega on najczęściej na używaniu przyjaznych dla środowiska substancji piorących, czyli takich, które ulegają biodegradacji. Ponadto zastosowanie znajdują tu maszyny, które są energooszczędne. Jest to nie tylko korzyść dla środowiska i marketingu, ale również ekonomii prowadzenia pralni przemysłowej. Szukanie rozwiązań ekologicznych przynosi więc przedsiębiorstwom dodatkowe przychody, sprawiając, że biznes jest bardziej opłacalny.

Podsumowanie

Nowoczesne pralnie przemysłowe uważnie śledzą trendy społeczne oraz wykorzystywane w innych przedsiębiorstwach o charakterze usługowym. Pozwala im to dopasować takie rozwiązania, które będą zarówno korzystne pod kątem marketingowym, jak i ekonomicznym dla samego przedsiębiorstwa z branży pralniczej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%