Zamknij

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?

09:04, 11.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:04, 11.06.2021

Planowany wyjazd na urlop to moment, w którym warto poświęcić dłuższą chwilę na kwestie związane z zabezpieczeniem własnego dobytku. Istnieje wiele różnych, tańszych i droższych możliwości, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć własne lokum przed złodziejami oraz zapewnić bezpieczeństwo pod innymi względami. W jaki więc sposób należy zabezpieczyć dom przed wyjazdem w dłuższą podróż?

Woda, gaz, prąd

Sytuacja związana z zalaniem mieszkania, zwarciem urządzeń elektrycznych i innych sytuacji związanych z mediami w domu jest niezwykle rzadka. Warto jednak upewnić się, że odpowiednio zabezpieczyliśmy własny dobytek przed takimi sytuacjami. Wystarczy odciąć dopływ wody i gazu, a także odłączyć z gniazdek urządzenia, których zasilanie nie jest potrzebne w trakcie nieobecności właścicieli.

Mocne zabezpieczenia

Aby zapobiec sytuacji w której złodziej mógłby dostać się do naszego mieszkania warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o wystarczająco mocnych zabezpieczeniach. Dotyczy to na przykład dobrych, markowych zamków oraz wysokiej jakości drzwi antywłamaniowych. Jeśli włamywacz będzie przez długi czas trudził się z otwarciem zamka to istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu zrezygnuje lub zostanie zauważony przez sąsiadów.

Sprawdź ofertę nowych lokali użytkowych w Krakowie

Pomoc sąsiada

Sporo mówi się o tym, że doskonałym sposobem na uniknięcie włamania jest pomoc sąsiedzka. Jest w tym wiele prawdy – sąsiad, który jest w stanie co pewien czas sprawdzać co dzieje się na naszym podwórzu lub w okolicach drzwi wejściowych i okien będzie świetnym rozwiązaniem. Wynika z tego prosty wniosek – warto utrzymywać dobre relacje z sąsiadami, aby w razie potrzeby móc skorzystać z ich pomocy.

Monitoring

W ofertach wielu firm można znaleźć wiele różnego rodzaju urządzeń do monitoringu wizyjnego mieszkania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia podgląd tego co dzieje się w domu i to z dowolnego miejsca na świecie. Można więc wyjechać na wakacje gdzieś daleko i za pomocą własnego smartfona zobaczyć podgląd na jednej z kamer umiejscowionych w mieszkaniu. Dodatkową zaletą systemu monitoringu jest to, że nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają na automatyczne alarmowanie właściciela, na przykład w przypadku wykrycia ruchu lub hałasu.

Ubezpieczenie mieszkania

Mówi się, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. W przypadku cennego dobytku warto rozważyć opcję ubezpieczenia na czas wyjazdu. Koszty są różne w zależności od ubezpieczyciela, ale dzięki temu można spać spokojnie – odpowiednia polisa pozwoli zminimalizować koszty ewentualnych strat.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%