Zamknij

Zalety wykorzystania kompaktorów w zarządzaniu odpadami

art. sponsorowany + 12:34, 06.02.2025 Aktualizacja: 12:34, 06.02.2025

Kompaktory to różnorodne urządzenia udoskonalające pojemniki na odpady, dzięki którym gospodarowanie odpadami w firmie może być wygodniejsze, mniej czasochłonne oraz mniej kłopotliwe. Zarządzanie odpadami dzięki takim usprawnieniom jak kompaktory staje się też tańsze, a to nie ostatni z walorów tego typu urządzeń. Sprawdź, dlaczego warto wyposażyć firmę w kompaktory i co dzięki nim zyskasz.

Czym są kompaktory odpadów?

Kompaktory, czyli urządzenia kompaktujące, to różnego rodzaju sprzęty, które są przeznaczone do zmniejszania objętości odpadów. Kompaktory pozwalają w ten sposób ograniczyć gabaryty przechowywanych w kontenerach materiałów, tj. odpadów. Urządzenia kompaktujące odpady mogą redukować objętość odpadów różnych frakcji, przy czym te najczęściej stosowane, jak np. belownice czy prasokontenery, wykorzystywane są do redukcji objętości makulatury oraz odpadów z tworzyw sztucznych, w tym zwłaszcza opakowań i folii. Kompaktor może być urządzeniem zamontowanym na stałe i zintegrowanym z linią produkcyjną działającą w zakładzie bądź pracować jako kompaktor przewoźny, który może być transportowany np. do konkretnego miejsca, w którym wytwarzane są odpady w danej fabryce.

Dlaczego warto wykorzystywać w firmie kompaktory?

Kontenery na odpady zajmują zwykle sporo miejsca, a dobrze dobrane do potrzeb zakładu pojemniki zmniejszające objętość odpadów, pozwalają skutecznie tę przestrzeń odzyskać i lepiej zagospodarować. Korzystanie z kompaktorów ma ponadto na celu ograniczenie ilości transportów odpadów. Kompaktory stają się w ten sposób ważnym elementem optymalizacji procesów zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie, a ich użycie generuje wiele korzyści, w tym profity finansowe związane z redukcją ilości transportów odpadów. Mniejsza liczba kursów to nie tylko niższe koszty gospodarowania odpadami, ale i redukcja negatywnego wpływu firmy na środowisko – mniejsza emisja zanieczyszczeń i niższa emisja CO2. Usprawnione procesy zarządzania odpadami to także oszczędność czasu czy możliwość efektywniejszego wykorzystania personelu, który może dzięki kompaktorom poświęcać mniej uwagi kwestiom przechowywania i magazynowania odpadów. Nowoczesne kompaktory to zresztą urządzenia nie tylko znacząco usprawniające przebieg ładowania pojemników czy ich opróżniania, ale też certyfikowane, trwałe i przetestowane sprzęty gwarantujące bezpieczeństwo procesów gospodarowania odpadami. Warto też wiedzieć, że kompaktory przewoźne dzięki swojej mobilności mogą pracować w dowolnym miejscu, a więc można je w razie konieczności wykorzystywać w różnych oddziałach przedsiębiorstwa.

Jak zdobyć odpowiednie kompaktory dla firmy?

Kompaktory odpadów przyczyniają się do redukcji kosztów i usprawniają obieg odpadów oraz ich przeładunek, jednak dzieje się tak jedynie wówczas gdy kompaktor jest odpowiednio dobrany do potrzeb zakładu i właściwie tam wykorzystywany. Oprócz samego sprzętu potrzebna jest też wiedza, jak optymalizować procesy zarządzania odpadami, by faktycznie były one bardziej ergonomiczne, wydajne energetycznie, bezpieczniejsze. Najlepszą wobec tego praktyką jest kompleksowe podejście do procesów zarządzania odpadami, które gwarantuje Stena Recycling, firma od lat wspierająca przedsiębiorców w optymalizacji procesów gospodarowania odpadami i transformacji w kierunku gospodarki cyrkularnej. Stena Recycling projektuje i wdraża w firmach zindywidualizowane rozwiązania usprawniające systemy gospodarowania odpadami, a dodatkowo również wyposaża klientów w certyfikowane i nowoczesne kompaktory stacjonarne oraz kompaktory przewoźne, a także zapewnia doradztwo środowiskowe, pomaga przy obsłudze BDO itp.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%