Zamknij

Kiedy warto zdecydować się na regenerację pomp hydraulicznych? Sygnały ostrzegawcze, na które należy zwrócić uwagę

Artykuł Sponsorowany + 11:40, 12.06.2024 Aktualizacja: 11:41, 12.06.2024

Regeneracja pomp hydraulicznych to procedura, dzięki której wysłużona pompa hydrauliczna dostaje kolejne życie i na powrót działa, a nawet wygląda jak nowa. Regeneracja pompy pozwala uniknąć przestojów i niespodziewanych wydatków spowodowanych nagłą awarią maszyny, a także minimalizuje koszty serwisu i naprawy maszyn. Ważne tylko by zadziałać na czas. Kiedy regeneracja pomp hydraulicznych może być konieczna?

Regeneracja pomp hydraulicznych – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Regeneracja pomp hydraulicznych standardowo kosztuje mniej niż wymiana pompy na nową i jej zakup. Jednocześnie regeneracja pompy hydraulicznej pozwala przywrócić jej fabryczną sprawność i w ten sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia poważniejszej awarii, o którą nietrudno przy starej, wyeksploatowanej pompie. Regeneracja pomp to także doskonałe wyjście w sytuacji, gdy wymiana pompy jest wymagana, ale nie jest możliwa – byłaby zbyt kosztowna dla firmy w danym momencie, zbyt czasochłonna bądź nie ma już w produkcji danego modelu pompy. Regeneracja pomp hydraulicznych jest zatem dobrym rozwiązaniem, by minimalizować koszty naprawy maszyn, a przy okazji przywraca maszynom ich pierwotną sprawność, szybkość, moc i precyzję, co przekłada się na produktywność całej firmy, a na placu budowy, gdzie jakość i terminowość to priorytety, jest nieocenioną korzyścią.

Jak przebiega regeneracja pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych jest jedną ze sztandarowych usług realizowanych przez serwis maszyn budowlanych i przemysłowych BANAT, lidera i specjalistę w dziedzinie hydrauliki siłowej. Regeneracja pomp powierzona firmie BANAT ma wzorcowy przebieg – już w chwili zgłoszenia pracownik specjalizujący się w naprawie i regeneracji pomp hydraulicznych na podstawie dostępnych danych rozpoczyna diagnostykę, którą dopełniają dokładne testy. Jeśli po demontażu, ocenie przyczyn usterki maszyny i wycenie dostępnych opcji jej naprawy, okaże się, że regeneracja pompy hydraulicznej jest optymalnym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, mechanicy przystępują do remontu i odnowienia zużytej pompy. W ramach regeneracji pomp hydraulicznych każdy element podzespołu jest oczyszczany, sprawdzany pod kątem budowy i funkcji, a w razie konieczności naprawiany lub wymieniany na nowy. Wymieniane są też w razie potrzeby cylindry, tłoczki, łożyska, uszczelnienia, płyny itd., a pompie przywracane są ustawienia fabryczne. Regeneracja pomp hydraulicznych kończy się serią testów, a badania końcowe pozwalają zweryfikować skuteczność przeprowadzonej regeneracji.

Kiedy konieczna może być regeneracja pompy hydraulicznej?

Regeneracja pomp hydraulicznych to doskonały sposób na to, by zachować maszynę w dobrym stanie technicznym i zareagować nim przytrafi się jej awaria wywołana niewłaściwym działaniem pompy lub jej usterką. Według ekspertów wspomnianego serwisu BANAT regeneracja pomp może być konieczna, gdy maszyna przestaje pracować normalnie lub wysyła niepokojące sygnały. Objawy, które wskazują na to, że potrzebna lub konieczna może być regeneracja pompy hydraulicznej, to przede wszystkim: hałasy, drgania i wibracje towarzyszące pracy maszyny, zmniejszenie tempa realizacji zadań wykonywanych przez maszynę, pęknięcia i wycieki oleju z pompy, spadek wydajności pracy maszyny, wysoka temperatura układu, całkowity zanik pracy silnika.

(Artykuł Sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%