Zamknij

Chłodnictwo i klimatyzacja mają przyszłość!

19:53, 24.04.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 19:54, 24.04.2024

Branża chłodnictwa i klimatyzacji to sektor, który w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, a to oznacza wzrost popytu na usługi związane z tą dziedziną zarówno w sektorze mieszkaniowym, komercyjnym, jak i przemysłowym. Projektowanie, konserwacja i naprawa instalacji chłodniczych oraz klimatyzacyjnych to niejedyne zajęcia dla wciąż poszukiwanych specjalistów. Rozwój technologii w tej branży każdego miesiąca przynosi innowacje, które pozwalają na tworzenie bardziej wydajnych, energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Nie bez znaczenia są również umiejętne korzystanie z dobrodziejstw odnawialnych źródeł energii, a także coraz większa świadomość ekologiczna, które skłaniają wielu producentów i użytkowników systemów chłodniczych do ekologicznych działań, by ograniczyć generowanie emisji gazów cieplarnianych, a przez to nie obciążać środowiska (więcej na ten temat: https://zawodchlodnictwo.pl/dlaczego-warto/).

Technik chłodnictwa i klimatyzacji – zawód na wagę złota

Zapewniające regulację temperatury, wilgotności i czystości powietrza w pomieszczeniach systemy klimatyzacyjne, urządzenia chłodnicze stosowane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym, dbające o komfort termiczny i higienę powietrza w budynkach instalacje nie działałyby tak sprawnie lub nie działałyby w ogóle, gdyby nie specjaliści. A tych wciąż brakuje na rynku pracy.

Zapisanie się na kurs technika chłodnictwa jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą rozpocząć karierę w tej prężnie rozwijającej się branży. Podczas takiego szkolenia uczestnicy zdobywają niezbędne teoretyczne i praktyczne umiejętności – i to w zaledwie 1,5 roku, praktycznie bez wychodzenia z domu. Nauka odbywa się zaocznie i online, a wykłady prowadzone są 2-3 razy w tygodniu tylko wieczorem, aby uczniowie mogli pogodzić edukację z obowiązkami zawodowymi. Szkoła Partnerska Viessmann zapewnia również swoim kursantom zajęcia praktyczne w wybranych oddziałach firmy – we Wrocławiu, w Komornikach, Mysłowicach oraz Piasecznie.

Serwisant chłodnictwa kurs zakłada dwa etapy nauki: pierwszy zawodowy ELE.03 obejmuje zagadnienia z zakresu montażu, eksploatacji oraz konserwacji urządzeń i instalacji chłodniczych. Z kolei drugi zawodowy ELE.04 dotyczy montażu, eksploatacji oraz konserwacji urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych. Oba kończą się egzaminem zdawanym przed Okręgową komisją egzaminacyjną, po którego zaliczeniu otrzymują świadectwo państwowe potwierdzające ich kwalifikacje.

Czym warto kierować się przy wyborze kursu?

Wybierając kurs na serwisanta chłodnictwa, warto wybrać szkołę z wieloletnią historią i posiadającą właściwe uprawnienia, w której kładzie się szczególny nacisk na nowoczesne metody nauczania teoretycznego oraz zajęcia praktyczne na sprzęcie najwyższej generacji. Świetnie wyposażone pracownie i profesjonalna kadra to nie wszystkie zalety Szkoły Partnerskiej Viessmann – oferuje ona również wsparcie na każdym etapie nauki, by zdobyć odpowiednie kwalifikacje podnoszące wartość kursanta w oczach pracodawcy. 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%