Zamknij

Plastyczne powłoki antykorozyjne - gdzie się je wykorzystuje?

art. sponsorowany + 07:56, 07.03.2024 Aktualizacja: 07:57, 07.03.2024

Rury stalowe wykorzystywane do budowy instalacji wodnej muszą zostać zabezpieczone przed rdzą. Jej pojawienie się negatywnie wpływać będzie na stan techniczny. W efekcie dojdzie do pękania, które będzie generować niepotrzebne koszta. W zabezpieczaniu takich rur pomóc może odpowiednia powłoka antykorozyjna. Należy podejść do tematu poważnie, ponieważ w przypadku takich elementów nie wystarczy tylko malowanie proszkowe.

Plastyczne powłoki antykorozyjne - gdzie znajdują zastosowanie?

Do zabezpieczania rur stalowych wykorzystuje się plastyczne powłoki antykorozyjne, które są zgodne z normą EN 12068. Oprócz tego, tego typu powłoki ochronne stosuje się także w przypadku wykonania izolacji dla:

  • stalowych zbiorników znajdujących się pod ziemią;
  • betonowych i żelbetowych zbiorników podziemnych;
  • pirsów.

Z tego typu powłok antykorozyjnych korzysta się także w przypadku zabezpieczania podziemnych złączy instalacji odgromowych i uziemiających przed korozją elektrochemiczną, do prowadzenia prac renowacyjnych przy rurociągach oraz przy słupach wysokiego napięcia, prądowych, oporowych, prętach, do skrzynek elektrycznych i łączenia kabli.

Rodzaje powłok antykorozyjnych

Chcąc skorzystać z powłok ochronnych należy mieć świadomość produktów, które są do dyspozycji. Otóż w ofercie można znaleźć:

  • trwałą plastyczną masę przeciwkorozyjną - łatwa i szybka w aplikacji, nie jest rozpuszczalna w wodzie. Zawiera inhibitory korozji. Można ją wykorzystać do wypełniania nierówności powierzchni i do ostrych przejść łagodząc je;
  • plastyczna taśma ochronna przeciwkorozyjna - wykorzystuje się ją jako podziemne zabezpieczenie antykorozyjne. Wykazuje się wysoką wytrzymałością dielektryczną. Wyprodukowana na bazie oleju mineralnego z dodatkiem inhibitorów korozji. Nie twardnieje przez cały okres użytkowania;
  • taśma ochrony mechanicznej - produkt, który nakładany jest na samym końcu, po tym jak dwa wyżej wymienione elementy zostaną zastosowane. Przez taśmę grubość powłoki antykorozyjnej się zwiększa, ale zapewniona jest dzięki temu doskonała ochrona mechaniczna. Jest odporna na wilgoć, ścieranie i kurz.

Powłoki do zabezpieczania powierzchni metalu

Decydując się na wybór takich powłok należy zwrócić uwagę na ich klasę. Klasa A oznacza niską wytrzymałość mechaniczną. Może być ona nanoszona na elementach armatury. B przeznaczona jest dla gazociągów niskiego i średniego ciśnienia. Dzięki niej można liczyć na średnią wytrzymałość mechaniczną. Klasa C oznacza wysoką wytrzymałość mechaniczną. Można ją wykorzystać w przypadku instalacji gazociągów, gdzie ma się do czynienia z wysokim ciśnieniem.

Plastyczne powłoki do powierzchni metali są w stanie zapewnić trwałość konstrukcji nawet przy wysokich temperaturach.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%