Zamknij

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?

art. sponsorowany + 10:37, 25.01.2024 Aktualizacja: 10:38, 25.01.2024

Świadomość zużycia energii pomaga powziąć działania, by zminimalizować jej koszt, zwiększyć wydajność energetyczną, a tym samym poprawić komfort cieplny domu, a także ograniczyć negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Jeśli wysokość rachunków za ogrzewani nie odzwierciedla warunków panujących w budynku, pojawiają się problemy z przeciągami, zawilgoceniem ścian, warto zamówić audyt energetyczny, przeprowadzić termomodernizację i wdrożyć działania, które pomogą zaoszczędzić na energii.

Termomodernizacja domu

Przed przystąpieniem do termomodernizacji domu, warto wykonać audyt energetyczny. Kompleksowe badanie pozwala zidentyfikować obszary wymagające wprowadzenia zmian i udoskonaleń. Fachowcy z firmy TERMOCENT dysponujący specjalistyczną wiedzą i narzędziami, sprawdzają obszary, w których dochodzi do strat ciepła. Dzięki analizie szczegółowych danych można zaproponować najpotrzebniejsze ulepszenia, które realnie sprawdzą się w danym przypadku. Jest to sposób, by oszczędzić pieniądze, które mogłyby zostać wydane niepotrzebnie na generalny remont, który nie zawsze jest niezbędny. Jasne, precyzyjne i rzetelne określenie problemu, pozwala na znalezienie optymalnego rozwiązania.

Profesjonaliści podsuną plan działania, jaki należy wdrożyć, by przeprowadzić termomodernizację domu. Może być potrzebne np. ocieplanie dachu, stropodachu lub ścian zewnętrznych, wymiana okien lub drzwi, czy też poprawa ich szczelności, naprawa lub modernizacja systemu wentylacji i klimatyzacji, a także instalacji elektrycznych, oświetlenia, urządzeń grzewczych i kaloryferów.

Instalacje grzewcze

Chcąc zadbać o efektywność energetyczną domu, należy także pamiętać o konserwacji i wprowadzaniu ulepszeń instalacji i urządzeń grzewczych. Specjaliści po przeprowadzeniu audytu służą fachową poradą dotyczącą wyboru najkorzystniejszego sposobu ogrzewania. Warto dowiedzieć się również o aktualnych możliwościach dofinansowania w tej kwestii. Modernizacja systemu bardzo często wiąże się nie tylko z oszczędnością na rachunkach, ale też niesie korzyści dla zdrowia, bezpieczeństwa, wygody oraz ekologii. Znając zapotrzebowanie energetyczne budynku - https://termocent.com/zapotrzebowanie-energetyczne-budynku/, można dostosować optymalną opcję.

Sprawne, odsłonięte kaloryfery

Wśród działań, które nie wymagają większych remontów, a również mają wpływ na utrzymanie ciepła w domu, można wymienić także odpowietrzenie kaloryferów. Jeśli są sprawne, warto za nimi umieścić specjalne ekrany zagrzejnikowe. Są to maty, które izolują ścianę, by nie odbierała ciepła. Strumień ogrzanego powietrza odbija się od nich i trafia do wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu zachowany jest komfort cieplny.

Przydatne urządzenie – termostat

W celu zarządzania temperaturą w pomieszczeniach można zainstalować termostaty. Regulując temperaturę, dostosowuje się ją do indywidualnych preferencji i potrzeb. W pokojach, w których się przebywa, można ustawić wyższą temperaturę, tak jak i zaprogramować obniżanie ciepła w nocy lub w czasie nieobecności. 17-19 stopni Celsjusza to temperatura, która jest najkorzystniejsza podczas spania. Zautomatyzowany sposób utrzymania ciepła na określonym poziomie zapobiega wychłodzeniu pomieszczeń, pozwala zaoszczędzić na energii. Niektóre nowoczesne termostaty umożliwiają zdalne sterowanie, za pomocą telefonów komórkowych można kontrolować temperaturę w domu.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%