Zamknij
REKLAMA

Jaki promiennik podczerwieni wybrać do sauny?

11:15, 18.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 11:15, 18.05.2023

Ostatnimi czasy, coraz większą popularnością cieszą się sauny na podczerwień, a jednym z ich kluczowych elementów, są promienniki ciepła. Na czym polega ich rola i które, z tego typu urządzeń, najlepiej sprawdzi się w saunie? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Czym są promienniki podczerwieni do sauny?

Promienniki pełnią niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu sauny infrared, czyli sauny na podczerwień. Emitując promienie podczerwone, przenikające przez skórę i rozgrzewające organizm człowieka, odpowiadają za prawidłowe działanie całego systemu. Zabiegi w saunie infrared przynoszą wiele korzyści, a głęboko wnikające ciepło, wspomaga m.in. procesy regeneracyjne i metaboliczne. Promienniki podczerwieni wydzielają fale, które docierają nawet na kilka milimetrów pod skórę, co okazuje się być doskonałym sposobem na leczenie stanów zapalnych. Korzystanie z sauny infrared przynosi ulgę dla mięśni, wspomaga odchudzanie i niesie ze sobą szereg innych korzyści dla zdrowia.

Jakie promienniki podczerwieni warto zastosować w saunie?

Promienniki ciepła podczerwieni przeznaczone do saun, dostępne są w kilku rodzajach. Różnią się one parametrami i pozwalają uzyskać nieco inne efekty. Można wybierać spośród takich wariantów, jak:

·         Promienniki magnezowe. Przeznaczone do saun o niższych temperaturach (50-60 stopni Celsjusza). Sprawdzą się w przypadku osób źle znoszących gorące powietrze.

·         Promienniki ceramiczne. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, odznaczające się wysoką trwałością i wytrzymałością, a także niskim zużyciem energii.

·         Promienniki kwarcowe. Emitowane przez nie fale są bardzo zbliżone do naturalnych promieni słonecznych. Ich użytkowanie pozwala m.in. zmniejszyć uczucie zmęczenia, odprężyć się i oczyścić organizm z toksyn.

Wybierając promienniki do saun, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Korzystanie z takiego rozwiązania, niesie ze sobą wiele korzyści, jednak niewłaściwie dopasowane, może obniżyć komfort użytkowania sauny. Dlatego też przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dobrze jest skonsultować się ze specjalistami w tym zakresie i zasięgnąć od nich fachowej porady.

Gdzie kupić najlepsze promienniki podczerwieni do sauny?

Producenci promienników podczerwieni do sauny proponują swoim klientom rozmaite rozwiązania, różniące się pod wieloma względami, szczególnie zastosowaną w nich technologią. Poszukując odpowiednich modeli do przydomowej sauny i nie tylko, warto niewątpliwie zwrócić uwagę na promienniki ciepła Teoterm. Są to wysokiej jakości urządzenia, które powstały z myślą właśnie o terapii cieplnej. Za sprawą przełomowej technologii, a także specjalnie dopasowanym parametrom promienników podczerwieni, osoby decydujące się na skorzystanie z oferty Teoterm, mają możliwość poczuć się jak w najlepszym, profesjonalnym gabinecie odnowy biologicznej. Są to bezpieczne urządzenia, dzięki którym można należycie zatroszczyć się o kondycję swojego organizmu, czerpiąc radość z seansów w domowej saunie.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%