Zamknij
REKLAMA

Czy współpraca z deweloperem się opłaca?

11:55, 17.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 11:55, 17.05.2023

Każdy z nas marzy o nabyciu własnej nieruchomości - mieszkanie jest bowiem traktowane jako kapitał zabezpieczający na przyszłość. Niemniej jednak jesteśmy również świadomi tego, że podjęcie decyzji o zakupie, będzie wiązało się dla nas z dużą inwestycją. Popełnienie błędu w takich okolicznościach może mieć dla nas wyjątkowo przykre konsekwencje. Mieszkanie jest fizycznym dobrem, które pozostanie z nami praktycznie na zawsze. Nic więc dziwnego, że zależy nam na odpowiednim dopasowaniu nieruchomości do własnych potrzeb. Pomóc może nam w tym doświadczony deweloper. Jednak czy współpraca z nim będzie się nam opłacała?

Deweloper i niezbędna pomoc przy wyborze lokalu 

Wspomniane już zostało, że kluczem do zakupu wymarzonej nieruchomości jest jej perfekcyjne dopasowanie do własnych potrzeb. Okazuje się, statystycznie to właśnie na te poszukiwania tracimy najwięcej czasu. Co więcej, zwykle nie do końca wiemy, gdzie możemy ofert sprzedaży nieruchomości szukać. Portale internetowe czy media społecznościowe obecnie nie są najbezpieczniejszą formą prowadzenia transakcji czy nawet konwersacji z potencjalnym właścicielem mieszkania. Właśnie z tego powodu, warto skorzystać z pomocy dewelopera jak np. Forestclub.com.pl. Przede wszystkim, będzie to dla nas korzystne z następujących powodów:

  • deweloper posiada szeroką bazę nieruchomości na sprzedaż - znalezienie odpowiedniej nie będzie stanowiło dla nas większego problemu;
  • deweloper pracuje jedynie z zaufanymi właścicielami mieszkań - nie narażamy się na oszustwa i niedogodności z ich strony;
  • deweloper pomoże nam znaleźć idealne mieszkanie na podstawie przedstawionych mu wytycznych.

Jak więc widać, w ten prosty sposób będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu, a także uniknąć niepotrzebnego stresu. Współpraca z deweloperem na tej płaszczyźnie będzie więc jak najbardziej opłacalna.

Deweloper i możliwość ewentualnych negocjacji

Kupując mieszkanie od osoby prywatnej, tak naprawdę nigdy nie możemy mieć pewności co do tego, czy podana w ogłoszeniu cena pokrywa się z ceną rynkową. Zwykle narażamy się w ten sposób na nieco wyższe koszty za jeden metr kwadratowy. Dodatkowo, warto tu podkreślić, że negocjacje z prywatnymi ogłoszeniodawcami mogą zakończyć się dla nas fiaskiem. W tym przypadku ponownie warto wskazać na osobę dewelopera, który będzie nieoceniony podczas negocjacji z klientem. Zanim jednak do nich dojdzie, musimy mieć świadomość, że wszystkie nieruchomości w bazie ogłoszeń posiadają zweryfikowaną cenę rynkową. Nie musimy się więc obawiać tego, że u dewelopera również "przepłacimy" za mieszkanie. Jeśli zaś chodzi o sam aspekt negocjacji, to warto zauważyć, że deweloper posiada odpowiednia wiedzę i umiejętności. Na podstawie swojego doświadczenia może on skutecznie wypunktować wady mieszkania, które finalnie przełożą się na obniżenie jego ceny. Ponownie więc na takiej współpracy możemy wiele zyskać.

Pomoc dewelopera w kwestiach formalnych

Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób deweloper może nam pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z zakupem mieszkania. Przede wszystkim, może on przejąć na siebie odpowiedzialność za oględziny i przygotowanie wstępnych umów. Dodatkowo, deweloper może również zająć się sprawdzeniem stanu prawnego nieruchomości, a jeśli jest to nowa inwestycja, wówczas będzie on odpowiedzialny za przypilnowanie terminu jej oddania. Dzięki temu my - jako klienci i przyszli nabywcy - nie musimy się o to martwić. Znów współpraca z deweloperem rysuje się w obiecujący sposób!

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%