Zamknij
REKLAMA

Kluby seniora w Gorlicach i okolicach — lista

12:54, 23.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:54, 23.03.2023
pexels pexels

Klub seniora to świetna forma aktywizacji osób starszych. Zajęcia i warsztaty prowadzone w tym miejscu pozwalają osobom starszym rozwijać swoje zainteresowania i aktywnie spędzać czas w gronie rówieśników. Mieszkasz w Gorlicach i rozważasz zapisanie się do klubu emeryta? Sprawdź listę klubów seniora działających w Twojej okolicy.

  1. Gorlicki Klub Seniora
  2. Gorlickie Stowarzyszenie Seniorów
  3. Klub seniora przy Klubie Osiedlowym Hallerówka

1. Gorlicki Klub Seniora

Gorlicki Klub Seniora został założony w 2019 roku przez Fundację Wyjdź z Domu i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony osób starszych. Obecnie do tego klubu emeryta należy już ponad 200 seniorów, którzy pragną aktywnie spędzać czas. Na temat licznych korzyści, jakie płyną z udział w zajęciach klubu seniora przeczytasz na blogseniora.pl, a dzięki temu przekonasz się, jak osoby starsze mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności.

Klub Seniora w Gorlicach oferuje różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, rozwojowe i kreatywne dla osób na emeryturze. Niemal każda osoba starsza znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ przez cały tydzień odbywają się tutaj spotkania przy kawie i herbacie, warsztaty taneczne i językowe, zajęcia dla pasjonatów sportu, gry w szachy czy też śpiewu, a nawet prelekcje tematyczne. Gorliccy seniorzy mogą także liczyć na wycieczki do kina, galerii sztuki oraz muzeum. Członkowie tego klubu seniora aktywnie włączają się w wolontariat i uczestniczą w programach profilaktycznych. Gorlicki Klub Seniora mieści się przy ul. 3 Maja 20. Ze względu na stale powiększające się grono osób starszych, które chciałyby do niego dołączyć, podjęto decyzję o powstaniu kolejnej filii przy Miejskim Zespole Szkół nr 5 przy ul. Krakowskiej 5.

2. Gorlickie Stowarzyszenie Seniorów

Kolejnym klubem seniora w Polsce prowadzącym swoją działalność w Gorlicach jest Gorlickie Stowarzyszenie Seniorów. Ten klub emeryta ma swoją siedzibę w Klubie Osiedlowym Jubilat przy ul. Kopernika 10 i stanowi dla seniorów okazję do spotkań przy kawie w gronie rówieśników, uczestnictwa w wieczorkach tanecznych i wspólnych śpiewów. Gorlickie Stowarzyszenie Seniorów organizuje również liczne spotkania okolicznościowe z okazji Andrzejek, Wigilii, Dnia Seniora czy też Dnia Kobiet. Ten klub seniora oferuje osobom starszym wycieczki rekreacyjne i możliwość wyjazdu na letnie wczasy. Co tydzień w klubie Jubilat odbywają się warsztaty i spotkania integracyjne prowadzone przez pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej Małopolska.

3. Klub seniora przy Klubie Osiedlowym Hallerówka

W Gorlicach działa również klub seniora przy Klubie Osiedlowym Hallerówka. Osoby starsze mogą tutaj spędzać czas w gronie rówieśników oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W godzinach popołudniowych raz w tygodniu w klubie organizowane są również zajęcia fitness dla seniorów, które pomagają zadbać osobom na emeryturze o dobrą kondycję ciała.

Najbardziej popularny w Gorlicach jest Gorlicki Klub Seniora, który od momentu założenia cieszy się niesłabnącą popularnością wśród emerytów. Czy warto według Ciebie dołączyć do klubu seniora? Jesteśmy ciekawi Twojego punktu widzenia, dlatego podziel się swoją opinią w komentarzu.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%