Zamknij

Jak uniknąć uszkodzeń podczas osuszania ścian?

09:57, 27.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:47, 30.01.2023

Osuszanie ścian po zalaniu czy nadmiernej wilgoci może być skomplikowanym procesem, w którym można uszkodzić mury. Nieodpowiednie osuszanie może spowodować uszkodzenia, które trudno później naprawić. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak uniknąć uszkodzeń podczas osuszania. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Remont to dobry moment na osuszanie

W trakcie odświeżania lub poważniejszych modyfikacji w pokoju, lub innym pomieszczeniu możesz sobie pozwolić na lekką demolkę. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby pozbyć się problemu wilgoci. Innym razem lata jej działań sprawiają, że budynek wymaga poważniejszych prac. Jak się zabrać za osuszanie ścian?

Z pomocą przychodzą dmuchawy, osuszacze, pochłaniacze wilgoci i nowe technologie. Niezależnie od kolejnych kroków należy koniecznie zacząć od „zakręcenia kurka”, czyli znalezieniu źródła wilgoci. Jego zabezpieczenie jest kluczowe dla skuteczności osuszania.

Co, jeśli problemem jest izolacja fundamentów lub jej brak? Jeśli nie bardzo chcesz inwestować w odkopywanie i izolowanie fundamentów, to czy istnieje skuteczny sposób, aby pozbyć się nadmiaru wilgoci, a nawet pleśni z domu?

Zdecydowanie istnieje.

Osuszanie ścian z Systemem AQUAPOL®

Po zabezpieczeniu źródła wilgoci, ale nawet gdy nie jest to możliwe, czas na pozbycie się wody ze ścian. Pomocne jest wietrzenie, osuszacze kondensacyjne czy też nagrzewnice, ale gdy zainstalujesz System AQUAPOL® masz pewność, że woda nie wróci.

Urządzenie odwraca proces podciągania kapilarnego. A jest to  sytuacja, w której, w ściany wnika woda z gruntu. Pod oddziaływaniem systemu, wilgoć ze ścian nie będzie się już wznosić a zaczyna opadać. W ten sposób mury powracają do swojego naturalnego poziomu wilgoci.

Warto podkreślić, że System AQUAPOL® jest bezinwazyjny, co oznacza brak bałaganu i wysoką skuteczność działania, na którą producent zapewnia 20-letnią gwarancję, przy czym rozwiązanie równie skutecznie zabezpiecza także po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Tu warto dodać, że jest to rozwiązanie stosowane z powodzeniem w wielu krajach Europy i świata od ponad 37 lat.

Korzyści, jakie zapewnia system

Nikt nie lubi zbędnego bałaganu, a jeszcze bardziej jego sprzątania. Jednocześnie niemal każdy nie chce mieć problemu wilgoci lub pleśni na głowie. Technologia systemu AQUAPOL® sprawia, że rozwiązanie to nie potrzebuje zasilania energią elektryczną, jak przykładowe nagrzewnice czy osuszacze. 

W ciągu pierwszych 36-miesięcy firma stale monitoruje działanie systemu i sprawdza zarówno postępy osuszania jaki i zaspokaja, w porozumieniu z klientem, jego potrzeby w właściwym doborze do stanu technicznego murów środków zaradczych, w celu uniknięcia ewentualnych błędów. Np. w procesie doboru materiałów czy technologii renowacyjnych po osuszeniu murów. Takie wspólne działania mają zagwarantować, że problem wilgoci nie powróci również w przypadku innych niż podciąganie kapilarne problemów.

Jak uniknąć uszkodzeń podczas osuszania ścian?

Najlepiej postawić na metody bezinwazyjne. Pozwala to wyeliminować kucie i wprowadzanie chemii nie do końca chroniącej ściany przed wilgocią. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, które gwarantuje efekty jest System AQUAPOL®. Dzięki niemu unikniesz zbędnych prac, oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy, a jednocześnie pozbędziesz się poważnego problemu. 

Zmaganie się z problemem w pojedynkę bywa żmudne, trudne i kosztowne. Często wsparcie doświadczonych specjalistów potrafi zaoszczędzić Ci nie tylko pieniądze. Warto więc zdać się na ekspertów, którzy osuszyli ponad 55 000 nieruchomości w całej Europie.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%