Zamknij
REKLAMA

Wycieraczki do biurowca i na halę produkcyjną - czym się różnią?

14.39, 20.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 14.39, 20.01.2023

Wycieraczki systemowe to najskuteczniejszy sposób na zachowanie czystości w budynku – prywatnym, publicznym lub firmowym. Umożliwiają pozbycie się zabrudzeń z obuwia przez osoby przechodzące przez próg, a dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo szlaków komunikacyjnych – działają bowiem antypoślizgowo. Decydując się na zakup wycieraczek aluminiowych, należy jednak pamiętać, że modele przeznaczone do biurowców i do hal produkcyjnych będą się od siebie różnić – mają inne zadania. Na czym polega ta różnica i gdzie kupić solidne wycieraczki do firmy?

Wycieraczki systemowe do biura – estetyka najlepszą rekomendacją

Wizytówką przedsiębiorstwa jest jego estetyka, zgodnie z zasadą pierwszego wrażenia. Jeżeli potencjalny klient lub kontrahent po przekroczeniu progu widzi brud i bałagan, to już na początku wyrabia sobie negatywne skojarzenia, bardzo trudne do zbicia nawet silnymi argumentami o fachowości firmy i atrakcyjności jej oferty. To dlatego warto zadbać o detal, który może zmienić wszystko – a jest nim wycieraczka biurowa.

Przeznaczone do biura wycieraczki można podzielić zasadniczo na dwie grupy – jedne umieszcza się tuż przed wejściem, drugie – tuż za nim. Różnią się one przede wszystkim typem zastosowanych wkładów. Najpierw gość czy pracownik wchodzący do biura musi pozbyć się z obuwia poważniejszych zanieczyszczeń – grudek ziemi, bota, liści i gałęzi, żwiru. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wkładów gumowych (świetnie odbierających wilgoć) i szczotkowych (zdzierających brud bez niszczenia butów). Po wstępnym wytarciu obuwia na zewnątrz, klient może już przejść przez próg.

Tutaj czeka go druga wycieraczka. Gdy najgrubsze zanieczyszczenia zostały już usunięte, ma ona za zadanie wtórne, jeszcze dokładniejsze przetarcie podeszew i uwolnienie ich np. od ziarenek piasku czy kurzu. W tym przypadku stosuje się gładsze i delikatniejsze wkłady rypsowe lub tekstylne.

Hala produkcyjna – czysto znaczy bezpiecznie

Zabudowania firmy przemysłowej wykazują znacznie większe zapotrzebowanie na oczyszczenie, niż ma to miejsce w przypadku biur. Pracownicy produkcji, hal magazynowych czy składów surowców bardzo często przemieszczają się po ciężkim, mocno zabrudzonym terenie, wykorzystując do tego celu obuwie z głębokim bieżnikiem, bardzo łatwo absorbujące zanieczyszczenia. Utrzymanie hali produkcyjnej w czystości stanowi więc nie lada wyzwanie, lecz również nikt nie wymaga od pomieszczeń przemysłowych lśniącej podłogi.

Optymalnym rozwiązaniem są w tym przypadku wycieraczki gumowe, dostępne w ofercie polskiego producenta – firmy Alumatex: https://www.alumatex.pl/produkty/maty-gumowe/wycieraczki-gumowe.php. Przede wszystkim umożliwiają one otrzepanie butów z nawarstwionych na ich powierzchni zanieczyszczeń. Dodatkowo bardzo dobrze odprowadzają wodę, roztopiony śnieg i inne płynne zanieczyszczenia, także oleje, smary, farby, emulsje. Równie ważna jest ich funkcja antypoślizgowa, znacznie zwiększająca bezpieczeństwo pracowników.

Innym rodzajem mat są maty antyzmęczeniowe (https://www.alumatex.pl/produkty/maty-gumowe/maty-antyzmeczeniowe.php). Nie służą one do pozbywania się zanieczyszczeń, ale do dostosowywania stanowisk pracy do wymogów BHP w celu dbania o prawidłową postawę, a co za tym idzie – zdrowie pracowników. Chodzi o te osoby, które przez wiele godzin dziennie wykonują swoje zadania, niemal nie ruszając się z miejsca. Aby amortyzować obciążenia, wspierać nogi, grzbiet i kręgosłup – na takich miejscach pracy stosuje się właśnie maty antyzmęczeniowe.

Kolejną zaletą gumowych mat jest ich duża odporność na ogień – potrzeba wiele czasu, aby materiał zaczął się palić. Ma to ogromne znaczenie w przypadku stanowisk pracy potencjalnie narażonych na wystąpienie pożaru – np. przy produkcji i konfekcjonowaniu substancji łatwopalnych, takich jak aerozole czy gazy techniczne.

Gdzie kupić wycieraczki systemowe?

Wycieraczki systemowe do biura i wycieraczki gumowe na halę produkcyjną można kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Warto przy tym zainteresować się ofertami sprawdzonych i polecanych firm – takich jak Alumatex – polski producent wycieraczek i włazów rewizyjnych.

Kupując matę gumową, wycieraczkę aluminiową czy właz podłogowy bezpośrednio u producenta posiadającego świetne opinie i działającego na rynku od lat, ma tę zaletę, że wraz z zakupem zyskujemy także pomoc techniczną. Doradcy klienta zapoznają się ze specyfiką pomieszczenia i podpowiedzą, które rozwiązanie będzie w danym przypadku optymalne.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%