Zamknij

Kiedy warto zatrudnić księgową?

12:36, 16.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:36, 16.01.2023

Obecność wewnętrznego działu finansowego lub korzystanie z usług biura rachunkowego w korporacji, czy w średniej firmie jest czymś naturalnym i nikogo nie dziwi. Często zupełnie inaczej wygląda to w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub właścicieli mikroprzedsiębiorstw. Niewielka liczba transakcji, niski stopień ich skomplikowania oraz – w przypadku mikroprzedsiębiorstw – mała kadra sprawiają, że przedsiębiorcy sami postanawiają zajmować się firmowymi finansami, widząc w tym pozorną oszczędność. A to błąd!

Usługi księgowe – kiedy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Nie owijając w bawełnę, powiedzmy od razu wprost: w usługi księgowe świadczone przez biuro rachunkowe warto zainwestować niezależnie od tego, czy masz pod sobą kilkuset- lub kilkudziesięcioosobowy zespół pracowników, czy jesteś właścicielem mikroprzedsiębiorstwa, czy też prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Co więcej, współpracę z takimi biurami jak solidnaksiegowa.com najlepiej jest nawiązać jeszcze zanim zarejestrujesz firmę!

Dlaczego? Ponieważ choć rejestracja firmy na stronie CEIDG teoretycznie jest stosunkowo proste, to wymaga określenia formy działalności firmy i jej rozliczania. Osoby niezorientowane w przepisach podatkowych mogą mieć problem ze stwierdzeniem, jaka forma działalności i jaki sposób odprowadzania podatku od dochodu będzie najkorzystniejszy.

Właśnie tutaj przydaje się pomoc księgowej, która, biorąc pod uwagę charakter Twojej działalności i specyfiki branży, wskaże, jakie korzyści i ryzyko wiąże się z konkretną formą działalności gospodarczej oraz sposobem rozliczania.

Prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe – zalety

Oczywiście, zalet, które oferuje księgowość dla eCommerce, jest znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o aspektach takich jak:

  • znajomość przepisów podatkowych – podatki w Polsce regularnie są zwiększane, co roku pojawiają się nowe ustawy, w których niewykwalifikowanej osobie trudno się połapać. Biuro rachunkowe jest na bieżąco z regulacjami podatkowymi, więc masz pewność, że wszystko zostanie rozliczone prawidłowo;
  • ograniczenie do minimum formalności – współcześnie biura rachunkowe często dysponują nowoczesnymi platformami online, które umożliwiają wygodne przesyłanie dokumentów i rozliczanie należności. Dzięki temu formalności i obowiązki są ograniczone do minimum, a dodatkowo, a co więcej, wszystkie dokumenty znajdują się w jednym miejscu;
  • terminowość – nawet prowadząc mikrofirmę, łatwo zapomnieć o terminowych rozliczeniach, gdy gonią deadline’y, projekty i wysyłki towarów… Brak dotrzymania terminów rozliczeń nie grozi Ci, jeśli postawisz na sprawdzone usługi księgowe;
  • reprezentacja – biura rachunkowe zapewniają nie tylko wsparcie merytoryczne na każdym etapie prowadzenia działalności, ale także reprezentują klienta przed ZUS-em i fiskusem. Wszystkie kontrole przeprowadzane są właśnie w biurze rachunkowym.

Dobra księgowa – Kraków

Czy warto skorzystać z usług biura rachunkowego? Bez dwóch zdań tak – tym bardziej że wielu księgowych posiada atrakcyjne pakiety, z których łatwo można wybrać optymalną dla siebie opcję. Dobra księgowa w Krakowie to na przykład biuro rachunkowe Solidna Księgowa. Sprawdź ofertę usług księgowych na stronie solidnaksiegowa.com.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%