Zamknij
Zobacz!

Kilka słów o Warszawskiej pracowni Czapek i Kapeluszy - Sterkowski

artykuł sponsorowany + 00:00, 04.06.2022

Już od prawie stu lat kolejne pokolenia rodziny Sterkowskich tworzą i rozwijają firmę, która odważnie i mimo zmieniających się czasów, trendów i sytuacji, tworzy najwyższej jakości nakrycia głowy. Marka Sterkowski to synonim uporu, zamiłowania do mody, najwyższej jakości materiałów i wytrwałości pomimo przeciwności losu. Nakrycia głowy tworzone przez kolejne pokolenia cieszą się dużym uznaniem klientów w Polsce i za granicą.

Produkty marki Sterkowski https://www.sterkowski.pl tworzone są z tradycją, pasją, zaangażowaniem i dbałością o każdy detal. Kapelusze czy czapki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak bawełna czy len. Dzięki temu są trwałe, wygodne i stylowe. Nakrycia głowy dostępne w sklepie nie tylko zapewniają komfort termiczny podczas wypraw letnich i zimowych, ale również stanowią “kropkę nad i” całej stylizacji. Różnorodne, dopracowane pod każdym względem kapelusze to doskonała okazja do zabawy modą, tworzenia nowych koncepcji bez względu na porę roku.

Firma z historią

Był 1926 rok, gdy Anna Sterkowska podjęła jedną z najodważniejszych decyzji w swoim życiu – zajęła się tworzeniem czapek, kapeluszy i innych nakryć głowy. Dziś nie jest to niczym nadzwyczajnym, ale prawie sto lat temu taka decyzja była wyrazem niezwykłego heroizmu i dowodem na nieograniczoną niczym wyobraźnię. Jednak Pani Anna wychowując samotnie czwórkę dzieci po tragicznej śmierci męża, była gotowa na wszystko, aby zapewnić swoim latoroślom godne życie.

Rodzinna pasja

Na początku Pani Anna samotnie zmagała się z przeciwnościami związanymi z prowadzeniem firmy, jednak już kilka lat później najstarszy syn Zygmunt Sterkowski zaczął ją wspierać by po latach przejąć prowadzenie firmy. Jego śmiałe, wizjonerskie pomysły i decyzje wpłynęły na dynamiczny rozwój i umocniły markę Sterkowski na rynku kapeluszniczym.

Trudny czas II Wojny Światowej

Zygmunt Sterkowski brał udział w Powstaniu Warszawskim. Było to niezwykle trudny czas, gdy musiał zawiesić działalność firmy. Po upadku powstania ocalały Zygmunt został zesłany do Niemiec na roboty przymusowe, by następnie wrócić do Polski. Po tym niezwykle trudnym okresie Zygmunt znalazł wspólnika i rozpoczął odbudowywanie firmy. Zdecydował się również na poszerzenie asortymentu czapek o konfekcję. Po niecałych dwóch latach w firmie zatrudnionych jest już ponad pięćdziesiąt osób. Kolejne czterdzieści cztery lata komunizmu w Polsce to czas niezwykle trudny dla firmy Sterkowski. Zygmunt każdego dnia walczył o przetrwanie firmy. Władza komunistyczna stawiała wiele przeszkód na drodze prywatnym przedsiębiorcom. Firma była zmuszona ograniczyć produkcję. To wszystko jednak nie skłoniło Zygmunta do poddania się, wręcz przeciwnie. Był w nim niezwykły hart ducha i upór matki Anny. W tym trudnym czasie rozpoczął działania na mniejszą skalę, szyjąc czapki, kapelusze i berety. Jego wyroby cieszyły się uznaniem klientów, a młodzi chcieli pobierać u niego nauki.

Z pokolenia na pokolenie 

Swoją ogromną pasją Zygmunt zaraził swoich synów: Marka i Jerzego. Każdy z nich kontynuuje rodzinną pasję po nazwą:

Pracownia czapek i kapeluszy – Marek Sterkowski i Pracownia Kapeluszy – Jerzy Sterkowski, które w 2010 roku połączyły siły tworząc Kompanię Handlową im. Piotra Piano Sp.z o.o. - to już czwarte pokolenie rzemieślników w tej rodzinie.

Dziś firma Sterkowski oferuje najwyższej jakości nakrycia głowy, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%