Wiadomości z regionu

Zamknij
Zobacz!

Dożynki Gminy Moszczenica pełne tradycji i dobrej zabawy [FOTO]

. 10:07, 19.08.2024 Aktualizacja: 07:33, 27.10.2025
Skomentuj Dożynki Gminy Moszczenica pełne tradycji i dobrej zabawy [FOTO] fot. Gabriela Zawiła / Gorlice24

Niedzielne święto plonów w Moszczenicy rozpoczęło się od przejazdu dożynkowego korowodu ulicami Staszkówki i Moszczenicy. Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy przemaszerowali na teren obiektów sportowych, gdzie odbyły się prezentacje wieńców oraz występy Chóru Dominanta ze Staszkówki.

Na specjalne zaproszenie mieszkańców z dożynkowym wieńcem przyjechała delegacja z Sitnicy, która stara się o przyłączenie do gminy Moszczenica.

Po prezentacji wieńców i przekazaniu chleba na ręce Wójta nadciągnęła burza i ogromna ulewa, która na chwilę przeniosła biesiadowanie pod namiot. Po krótkim deszczu, który ostudził mieszkańców, znów wyszło słońce, a nad sceną pojawiła się tęcza, i program gminnych dożynek ruszył dalej.

Na scenie zaprezentowali się 6-latkowie w tańcu latino oraz grupa wokalna z OKiB w Moszczenicy. Były to najbardziej oklaskiwane występy, głównie przez dumnych rodziców.

Nie zabrakło również stanowiska Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie druhowie prezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy i tłumaczyli, jak używa się sprzętu do bezpośredniego ratowania życia. Najmłodsi mogli również przymierzyć strój strażacki.

Dzieci miały wiele atrakcji, takich jak zajęcia z animatorami, dmuchańce, rozgrywki na boisku i przejażdżki na konikach. Największą frajdę sprawiła im jednak fantastyczna zabawa podczas piana party!

Dla miłośników tradycyjnego jadła i napojów przygotowano degustacje potraw regionalnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Gwiazdą wieczoru był zespół “Kaprys”, który dał jubileuszowy koncert i poprowadził zabawę taneczną do białego rana.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4558"}

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Wątek:Dożynki

Artykuły związane ze świętem plonów w regionie

Przejdź do wątku

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%