Zgodnie z wieloletnią tradycją Wielkanocną w Sękowej tym roku odbył się Kiermasz Wielkanocny jednakże z małymi zmianami, gdyż po raz pierwszy zaproszono mieszkańców gminy do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych.
W Niedzielę Palmową Wójt Gminy Sękowa, Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej zaprosiły mieszkańców gminy na Kiermasz wielkanocny oraz konkurs.
Celem konkursu było nawiązanie do tradycji wykonywania palm miejscowym zwyczajem, a także wyłonienie najładniejszej palmy. Konkurs był rozstrzygany w trzech kategoriach. Uczestnikami konkursu mogli być: mieszkańcy Gminy Sękowa, stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego, szkoły. Kryteria oceny były zgodność z tradycją (zachowanie naturalnego materiału zdobienia, tj. bazie, polne kwiaty, bibuła itp.), estetyka wykonania, umiejętność dokładnego ustnego opisu wykonania (najlepiej przy użyciu nazw gwarowych), strój ludowy ( nie był konieczny, ale stanowi dodatkowy walor) – relacjonowała Iwona Tumidajewicz dyrektor GOK w Sękowej.
Konkurs odbył się pod czujnym okiem szanownego jury, w którego w skład wchodzili:
Głównymi kryteriami branymi pod uwagę były:
-zgodność z tradycją ( zachowanie naturalnego materiału zdobienia, tj. bazie, polne kwiaty, bibuła itp. )
-estetyka wykonania
-umiejętność dokładnego ustnego opisu wykonania
-strój ludowy
Konkurs był rozstrzygany w trzech kategoriach:
-mieszkańcy Gminy Sękowa
-stowarzyszenia i organizacje pożytku Publicznego
-szkoły i przedszkola
Wyniki Konkursu
Kategoria I- mieszkańcy Gminy Sękowa
I miejsce: Ania Moroń,
II miejsce: Patrycja, Bartosz Belczyk,
III miejsce: Marlena Przybyło.
Kategoria II- stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego:
I miejsce: grupa 50+ seniorzy Siary- Owczary,
II miejsce: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Sękowej,
III miejsce: Dom Pomocy Społecznej w Sękowej.
Kategoria III- szkoły i przedszkola
I miejsce: Niepubliczne Przedszkole „PROMYCZEK” w Ropicy Górnej,
II miejsce: Przedszkole Samorządowe w Sękowej,
III miejsce: klasa V ze Szkoły Podstawowej w Siarach.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni nagrodami, a zwycięscy otrzymali dodatkowo pamiątkowe dyplomy.
15 3
Ooo prosze .. Pani Tumidajewicz znudziła się ciepła posadka sołtysa Libuszy. Przez długie lata siedziała i nic nie robiła. Wielka społeczniczka za publiczne pieniądze dla osobistych celów i stanowisk. Wylansowała się jako sołtys Libuszy i znalazło się dla niej stanowisko dyrektora .. Ciekaw jestem czy na tym stanowisku bedzie pracowała tak samo jak jako sołtys.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz