Burmistrz Bobowej Marcin Wąs i Sekretarz Gminy Joanna Małek wizytowali jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Wizyta miała na celu ocenić potrzeby i problemy z jakimi na co dzień zmagają się strażacy.
Zgodnie z moją zapowiedzią, jaka padła na ostatnim spotkaniu przyjechaliśmy, aby móc lepiej ocenić potencjał, jakim dysponujecie
– tymi słowami zwracał się do Strażaków-Ochotników Burmistrz Bobowej Marcin Wąs, który wizytował jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych rozmawiając o ich problemach i potrzebach.
Oprócz burmistrza, w objeździe po jednostkach udział wzięła także Joanna Małek, sekretarz gminy. Wizytacja miała na celu rozpoznanie potrzeb i problemów, z jakimi zmagają się Ochotnicze Straże Pożarne, w tym przegląd ich zasobów oraz rozmowy o przyszłości.
Burmistrz Marcin Wąs podkreśla wagę spotkań bezpośrednich:
Cieszę się, że mogliśmy na żywo ocenić stan jednostek OSP z terenu naszej gminy, w tym zasoby sprzętowe, jakimi dysponują. Jest to dla nas bardzo duża wiedza, bo dzięki niej będziemy mogli lepiej reagować na ewentualne braki w doposażeniu Strażaków-Ochotników. Ja sam należę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowej i wiem, jak trudna jest to praca, wymagająca zaangażowania, a często nawet poświęcenia, bo jest ona wykonywana z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia
– mówił, jednocześnie podkreślając:
Zdaję sobie sprawę z potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, dlatego chcę, aby nasze jednostki były dobrze doposażone w niezbędny sprzęt, który ratuje życie. Będziemy chcieli częściej spotykać się z przedstawicielami poszczególnych jednostek, aby móc wspólnie rozwiązywać problemy oraz poszukiwać najlepszych możliwości pozwalających na doposażenie Strażaków-Ochotników.
Sekretarz gminy Joanna Małek mówiła, że rozmowy ze Strażakami-Ochotnikami to cenne doświadczenie, które pozwala lepiej zrozumieć potrzeby poszczególnych jednostek:
Mamy już dokładną wiedzę, czego potrzebują jednostki OSP z naszej gminy. Pozwoli nam ona na lepsze poszukiwanie źródeł finansowych, z których mogłyby skorzystać. Wierzę, że wspólnie uda nam się doposażyć jednostki w brakujący sprzęt
– powiedziała.
Źródło info: naszabobowa.pl
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4518"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Nie żyje Bronisława Szpotowicz, była radna i Sekretarz
miała na imię Bronisława... dbajcie o korektę, Grolice42.
Pani Szpotowicz
12:52, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Na zdjeciach wszystko piekne nawet Gorlice, ale przyszlosci nie ma.
Tarnow
12:43, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz