W sobotę (16 listopada) w Muzeum Ziemi Bieckiej odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy, która odkrywa mało znaną, lecz niezwykle fascynującą historię tatuażu w Polsce. Mini wystawa "Ma znaczenie. Polska historia tatuażu" to hołd dla pierwszych prób zrozumienia tej sztuki, kiedyś uznawanej za obcą i niezrozumiałą.
Ekspozycja stanowi podróż przez czas i kulturę. Zwiedzający będą mogli poznać odpowiedzi na pytania, które od lat nurtują badaczy i entuzjastów tej sztuki: skąd, dlaczego i po co tatuaż pojawił się w Polsce? Kuratorka wystawy, Ola Wańczyk, przybliża historię tatuażu jako medium, które od wieków pełniło różnorodne funkcje – od symbolicznych i duchowych, przez praktyczne, po artystyczne.
Wystawa łączy przeszłość z teraźniejszością, prezentując nie tylko archiwalne zapiski i publikacje, które po raz pierwszy podjęły temat tatuażu w Polsce, ale także przykładowe prace współczesnych artystów. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak zmieniały się techniki, style i znaczenie tatuażu na przestrzeni dekad.
Organizatorzy zadbali o to, by wystawa była interesująca zarówno dla pasjonatów tej sztuki, jak i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tematem. Odwiedzający nie tylko oglądali eksponaty, ale mogli również spróbować sił w sztuce tatuażu – w wersji zmywalnej! Dzięki temu każdy mógł poczuć na własnej skórze (dosłownie!), jak to jest nosić tatuaż, choćby na chwilę.
Nie przegap okazji, by zobaczyć tę wyjątkową ekspozycję! Mini wystawa "Ma znaczenie. Polska historia tatuażu" będzie dostępna w Muzeum Ziemi Bieckiej do 31 stycznia 2025 roku.
[FOTORELACJA]5022[/FOTORELACJA]
[ZT]29086[/ZT]
[ZT]29079[/ZT]
[ZT]29076[/ZT]
10 2
Ca za modą z tym syfem , początki rodem z więzienia
1 5
brawa za odwagę w Bieczu, trudny temat
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz