W czwartek (11 kwietnia) Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej gościł w swoich progach ósmoklasistów z powiatu gorlickiego. Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje które prezentowały specyfikę kształcenia w szkole prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na kierunkach technik architektury krajobrazu i technik żywienia usług gastronomicznych.
Każdy mógł zwiedzić szkołę zapoznać się z bogatą baza dydaktyczną w pełni wyposażonymi pracowniami oraz uczestniczyć w warsztatach i pokazach przybliżających zakres przedmiotów zawodowych m.in. serwisu synchronicznego, wykładu o projekcie Erasmus +, połączonego z degustacja potraw kuchni włoskiej przygotowanej przez młodzież na zajęciach praktycznych uzupełnionej o wykład z zakresu kultury i kuchni śródziemnomorskiej, pokazie kelnerskim i barmańskim oraz w warsztatach z sadzenia roślin jednorocznych i malowania kamieni ramach land artu - sztuki ziemi.
Uczniowie zainteresowani nowym profilem technika weterynarii mogli zobaczyć nową pracownię specjalistyczną oraz jej wyposażenie. Jak również mogli wziąć udział w prelekcji przeprowadzonej przez lekarzy weterynarii przybliżającej warunki pracy ze zwierzętami oraz o działalności Fundacji Dziki Projekt prowadzonej przez weterynarzy z gorlickiego Animedu.
Goście mieli okazję wziąć udział w warsztatach i prelekcjach przygotowanych przez nauczycieli z przedmiotów ogólnych.
Przedmioty humanistyczne zaprezentowały quizy o lekturach szkolnych i żywej lekcji historii wzbogacone prezentacją strojów damskich, a także wojskowych z przełomu wieków w Szkolnej Izbie Pamięci.
Chętni zmierzyli się dodatkowo w quizie z języka angielskiego oraz matematyki, a także mieli możliwość wysłuchania repertuaru szkolnego zespołu ludowego "Chabry i Maki".
Źródło info: ZSCKR Bystra
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3828"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
W Ropie już był ;)
Ja
16:33, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Olkusz ,Gorlice i Wadowice były robione zdjęcia w kwietniu 2026 roku. Oficjalnie pisze na ich stronie google szukać na hanogrogram.wiec już nie będzie jeździć po Gorlicach .więc spóźniony artykuł chyba jest .
Darek ( Panki grać..
15:57, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz