Zamknij
REKLAMA

Polski Rząd może zablokować Facebooka

16:15, 29.05.2017 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Już niedługo, w myśl ustawy hazardowej, polscy operatorzy internetowi rozpoczną blokowanie "niezgodnych z ustawą" stron oferujących gry hazardowe. Tymczasem ministerialni urzędnicy wciąż zastanawiają się, czy na listę nie powinien trafić... Facebook.

Znowelizowana ustawa hazardowa weszła w życie 1 kwietnia, a już od lipca operatorzy internetowi mają obowiązek blokowania stron z listy "rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą", którą publikuje Ministerstwo Finansów.

W zgłoszonej na koniec kwietnia interpelacji do ministra finansów poseł Jacek Wilk wskazał, że udostępniane i promowane na facebooku gry, takie jak Real Vegas, Slotomania czy Vegas Stars Casino najwyraźniej naruszają zapisy ustawy. Poseł oczekiwał więc informacji, czy jeśli rzeczywiście tak jest, to czy domena facebook.com również trafi na listę zablokowanych, czy spółce Facebook Ireland Ltd. zostanie wymierzona kara oraz, czy kar powinny obawiać się osoby grające w takie gry.

Po blisko trzech tygodniach na interpelację odpowiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Wiesław Janczyk. Na dwóch stronach zamiast konkretów otrzymaliśmy objaśnienia poszczególnych zapisów ustawy a główny bohater sprawy, czy Facebook, wymieniony zostaje jedynie w ostatnim akapicie, którego najlepiej zacytować w całości:

"W odniesieniu do portalu społecznościowego Facebook podjęte zostały stosowne czynności sprawdzające. Uzyskany i zabezpieczony w ich wyniku materiał, zostanie poddany analizie celem podjęcia ewentualnych dalszych działań zgodnie z obwiązującą ustawą o grach hazardowych."

źródło: onet.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MajkaMajka

25 3

Dobrze niech blokują może ludzie wyjdą na ulicę zaczną rozmawiać ze sobą... 14:45, 30.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgneszAgnesz

1 4

Tylko Co z TYMI co wyjść nie mogą :(
13:05, 09.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

radziomaradzioma

0 1

nie, nie, nie ! tylko nie to :( 11:33, 06.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kmmkmm

1 0

co z tego, że mogą zablokować? wiele rzeczy w teorii jest możliwe...głupie gdybanie, które nie żadnego znaczenia 10:24, 14.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA