Zamknij

Która myjnia bezdotykowa w Gorlicach jest najlepsza? Sprawdziliśmy to!

Łukasz Straub Łukasz Straub 19:51, 09.09.2022 . Aktualizacja: 19:50, 10.09.2022
Skomentuj

Myjni bezdotykowych w naszym mieście jest dużo, a wkrótce przybędzie kolejna. Co mają w swojej ofercie? Czy czas mycia na każdej z myjni jest taki sam? Sprawdziliśmy to! 

Zadaliśmy pytanie grupie mieszkańców naszego miasta z jakiej myjni bezdotykowej najczęściej korzystają i dlaczego. Ile ludzi tyle opinii, każdy dostrzegał rozmaite plusy korzystania z danej myjni. To na co najbardziej zwracamy uwagę to kwota jakie musimy przeznaczyć na umycie samochodu, bliskość myjni od naszego miejsca zamieszkania, czy w końcu programy jakie ma w swojej ofercie. 

Wzięliśmy pod lupę 10 myjni bezdotykowych, zlokalizowanych na terenie naszego miasta i miejscowości bezpośrednio przylegających do Gorlic. Sprawdziliśmy, ile czasu na mycie oferuje każdej z myjni za 1 złoty ale i wszelkie udogodnienia jakie posiada każda z nich. 

Myjnie, które odwiedziliśmy to: 

A oto wyniki naszej analizy: 

 

Myjnia przy stacji paliw Orlen na ul. Węgierskiej

Liczba stanowisk: 3, w tym dwa zadaszone

W ofercie myjni jest 5 programów a w nich: mycie wstępne pianą, mycie mikro-proszkiem, ochrona lakieru oraz nabłyszczanie. . Klienci mogą zapłacić zarówno bilonem, żetonami kupowanymi w sklepie Orlen, jak i kartą płatniczą. Na terenie stacji znajduje się również odkurzacz, za który możemy zapłacić 2 zł lub jak w przypadku myjni żetonami.

Czas uzyskany za 1 zł: 40 sekund.

 

Myjnia przy stacji paliw Grosar 

Liczba stanowisk: 4

Do dyspozycji klientów przeznaczone są 4 stanowiska, co może przyśpieszyć czas oczekiwania w kolejce podczas najbardziej "gorących okresów" na mycie samochodów. Myjnia na każdym stanowisku w swojej ofercie ma szczotkę, co na pewno przydaje się przy czyszczeniu trudniej dostępnych miejsc, bądź bardzo uporczywych zabrudzeń. Na tej myjni za mycie możemy zapłacić jedynie bilonem.

Czas uzyskany za 1 zł: 35 sekund.

 

Myjnia przy ulicy Pod Lodownią 16

Liczba stanowisk: 3, w tym 2 zadaszone

 - Myjnia ta, jako jedyna w tym zestawieniu, posiada samoobsługowy odkurzacz do prania tapicerki samochodowej. Sama myjnia składa się z trzech stanowisk (dwa zadaszone) i dwóch stanowisk z odkurzaczem. Myjnia oferuje 5 programów: pianowanie turbo pianą, mycie zasadnicze, woskowanie oraz nabłyszczanie i spłukiwanie. Za samo mycie możemy płacić bilonem, kartą płatniczą oraz żetonami, które nabyć można w sklepie przy warsztacie samochodowym. 

Czas uzyskany za 1zł: 55 sekund

 

Myjnia przy MZK ul. Krakowska

Liczba stanowisk: 3 

Tutaj możemy skorzystać z trzech stanowisk myjących (wszystkie zadaszone). Za mycie zapłacimy jedynie bilonem. Myjnia posiada 5 standardowych programów myjących. Wygodnym rozwiązaniem są uchwyty na wycieraczki samochodowe umieszczone po obu stronach stanowiska, co usprawnia ich wyciąganie oraz chowanie do samochodu.

Czas uzyskany za 1zł:  52 sekundy. 

 

Myjnia przy ulicy Bieckiej 72A

Liczba stanowisk: 3

 - Na tej myjni już od samego wjazdu jesteśmy informowani, że za każdą złotówkę otrzymujemy 1 min i 20 sek mycia. Sprawdziliśmy to i czas zgadza się idealnie! Mimo, że myjnia nie jest najnowsza to jej funkcjonalność nie odbiega od tych bardziej nowoczesnych. Do dyspozycji klientów zostały udostępnione trzy stanowiska myjące. Myjnia w swojej ofercie posiada szczotkę na każdym ze stanowisk. Za mycie można zapłacić jedynie bilonem.  

Czas uzyskany za 1zł:  1mn 20 sekund 

 

Myjnia w Dominikowicach obok sklepu Groszek

Liczba stanowisk: 3 

W tej myjni możemy skorzystać z trzech stanowisk, z czego dwa są z trybem turbo piany a jedno ze szczotką. Za mycie możemy zapłacić bilonem bądź żetonami dostępnymi sklepie poniżej stacji. Przy myjni znajduje się również odkurzacz. 

Czas uzyskany za 1zł:  55 sekund

 

Myjnia przy drodze DK28 w Szymbarku

Jedna z niewielu myjni, przy której znajdziemy rozmieniarkę pieniędzy. Dodatkowo jest tam możliwość płatności kartą, więc w tym miejscu nigdy nie spotka nas nieprzyjemna sytuacja z nerwowym szukaniem drobnych po zakamarkach samochodu. Myjnia jest jedną z najnowszych, co też doskonale widać! Przy myjni można skorzystać z "Irchomatu", w którym za opłatą możemy pobrać jednorazową ściereczkę z irchy. Na myjni jest opcja mycia turbo pianą oraz szczotką.

Czas uzyskany za 1zł:  51 sekund

 

Myjnia na stacji BP przy ulicy Bieckiej 

Liczba stanowisk: 3

Na tej myjni bezdotykowej możemy skorzystać z trzech stanowisk i zapłacić za mycie kartą bądź bilonem, jak i żetonami zakupionymi w sklepie. Mycie w tym miejscu w godzinach od 5:00 do 23:00 jest najmniej opłacalne bo za jeden złoty otrzymujemy 30 sekund mycia, jednak po godzinie 23 ten czas wydłuża się do jednej minuty.

Czas uzyskany za 1zł:  w godz. 5:00 - 23:00: 30 sekund

Czas uzyskany za 1zł:  w godz. 23:00 -5:00: 60 sekund

 

Myjnia przy stacji Orlen na ulicy Bieckiej

Liczba stanowisk: 3

Jest to niedawno otwarta myjnia i doskonale to widać. Plakaty i instrukcje w strefie mycia są doskonale czytelne, dysze natryskowe bez żadnej skazy czy usterki. Do dyspozycji klientów przeznaczone są 3 stanowiska myjące. Za mycie zapłacimy wygodnie kartą, a sposób mycia możemy wybierać z 5 dostępnych programów. Podobne jak na ul. Węgierskiej czas mycia jest taki sam.

Czas uzyskany za 1zł:  40 sekund

 

Myjnia na ul. Dukielskiej 79a

Ostatnią w naszym teście odwiedziliśmy myjnię przy ulicy Dukielskiej. Z pozoru nieduża myjnia, posiadająca dwa stanowiska myjni bezdotykowej, w której możemy skorzystać z 5-stopniowego programu myjącego, w tym szczotki. Na tej myjni musicie pamiętać o bilonie, gdyż nie posiada ona możliwości płatności kartą. 

Czas uzyskany za 1zł:  1 minuta

 

Na wszystkich myjniach czas liczony był na programie "spłukiwanie", tak by wyniki były jak najbardziej rzetelne. Na pewno dziwią rozbieżności w długości mycia na poszczególnych myjniach.

Pomiędzy liderem (myjnia przy ulicy Bieckiej 72), a ostatnim miejscem (myjnia na stacji BP przy ulicy Bieckiej) mamy aż 50 sekund różnicy (w ciągu dnia). Myjnia obok Jarmarku Pogórzańskiego to jedyna spośród sprawdzonych stacji mycia, w której czas za 1zł jest dłuższy niż 1min.

Nie dla wszystkich ten czas będzie odgrywał najistotniejszą rolę. Równie ważna może być np. chemia, jaka jest użyta do czyszczenia samochodu, sposób płatności za mycie czy infrastruktura i obecność wszystkich potrzebnych rzeczy w jednym miejscu, by nasze auto lśniło w środku i na zewnątrz.  

Ostatecznie ciężko więc wskazać jedną konkretną myjnię, która by się mocno wyróżniała pośród pozostałych. Chętnie poznamy Wasze zdani, która myjnia zapewnia najlepsze mycie pojazdu (nie patrząc jedynie na czas uzyskany za 1zł).

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(16)

Użytkownik Użytkownik

12 15

Moim zdaniem i tak jakością wygrywa myjnia w Szymbarku przy drodze krajowej korzystałem z wszystkich wymienionych myjni i Szymbark co do jakości jest najlepszy właściciele starają się aby zawsze był porządek i czysto a chemia która stosują jest na prawdę na wysokim poziomie także polecam 🙂 20:10, 09.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealistaRealista

12 4

Szkoda, że Redaktor nie porównał biorąc pod uwagę pełnego mycia, na każdej z wymienionych myjni. 20:10, 09.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaAaa

2 4

Super myjnia!!!!!!!
P O L E C A M👍 09:43, 10.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

3 6

Chemie dają do wody po której wszystko rdzewieje pod autem. 10:37, 10.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prezes Prezes

9 5

Myjnia koło ronda chemia porażka auto opukane, a na innych za te same pieniądze auto się świeci i ciśnienie lepsze nie m zamiaru nikogo obrazić ale stwierdzam fakty i moje zdanie i znajomych 12:08, 10.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikemike

19 1

Na MZK nawet jakby 1zł=10 minut to by nic nie dało - mało detergentu albo wcale i zimna woda. 15:00, 10.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

okooko

4 0

Dokładnie na MZK jest chyba najgorzej :) Nie polecam 20:13, 13.10.2022


kopiluwakkopiluwak

9 2

Trzeba jeszcze doliczyć nieszczęsne kilka sekund pomiędzy zmianami programów, aż system przestawi się na czystą wodę lub zacznie lać detergent, a to w skali miesiąca dla właściciela myjni jest bardzo korzystne. Co do ilości myjni to bardzo dobrze, że jest ich dużo, niech wygra najlepsza - konsumenci zweryfikują. 15:12, 10.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TodiTodi

3 2

1.10 sam zweryfikuje
09:55, 11.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WibowitWibowit

2 0

sam czas na płukaniu to tylko część całego programu. ciekawe jakie są czasy na reszcie programów. nie sądzę że takie same. ciekawe jeszcze jaka chemia i ile jej jest, ilość strumienia wody i ciśnienie, jaka temperatura wody przy myciu, czy ta woda z 5 programu to faktycznie destylowana. no i ten wosk z 4 programu czy też jeden drugiego warty.
reklamy nie będę robił gdzie myję, powiem tyle że w Gorlicach ale nie przy stacji paliw. 23:19, 11.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

654654

3 0

A ja nie myję samochodu :) 14:28, 12.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

8 0

Myjnia przy rondzie stary polmozbyt to porażka , myłem tam ostatnio 2 razy .
To nie mycie to opłukanie a auto nadal brudne a ja lżejszy o 12zł.
Już Nie polecam a było dobrze. 18:25, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4040

2 1

polecam myjnię na Grosar 13:28, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cwjasscwjass

1 1

Nie mieszkam w Gorlicach, ale często tu jestem. Jedno jest pewne, myjnie i parkingi są tu najtańsze w Polsce. 09:04, 27.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

3 0

Myjnia na MZK - dramat, pistolety pamiętają chyba Polonezy i Maluchy. Strach to wziąć do ręki a co dopiero myć tym auto! 13:38, 20.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdminAdmin

0 1

Najlepsza myjnia to w Ropie pod każdym wzgledem. 08:48, 13.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%