Zamknij
REKLAMA

Lidl wycofuje ze sprzedaży kałamarnicę i przeprasza

15:28, 06.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach Lidl wycofuje ze sprzedaży całą partię kałamrnicy. Ten produkt firmy był sprzedawany w Polsce tylko w sklepach sieci Lidl. Ze względu na możliwe ryzyko związane z możliwością nadgryzienia surwitu klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.


Lidl, w której kałamarnica był sprzedawany, wycofuje z obrotu i od konsumentów wskazaną partię produktu „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g” Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę.

Zalecenia dla konsumentów :

Konsumenci nie powinni spożywać wskazanego w ostrzeżeniu produktu. O’Grove (Pontevedra), 31 października 2017 roku. Hiszpański producent Conservas Selectas de Galicia S.L. w trosce o bezpieczeństwo konsumentów wycofuje aktualnie z rynku produkt „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g” – „o smaku czosnku” oraz „o smaku paprykowym”, z datą minimalnej trwałości 31.12.2023. Produkt ten może zawierać naturalnie występujące kryształki soli, które klient mógłby pomylić z odłamkami szkła. Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji. Produkt „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g” – „o smaku czosnku” oraz „o smaku paprykowym”, z datą minimalnej trwałości 31.12.2023, wyprodukowany przez Conservas Selectas de Galicia S.L., sprzedawany był w sklepach Lidl w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony. Wycofanie dotyczy wyłącznie produktu „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3x80 g” – „o smaku czosnku” oraz „o smaku paprykowym”, z datą minimalnej trwałości 31.12.2023, wyprodukowanego przez Conservas Selectas de Galicia S.L. Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl w Polsce, a w szczególności wyprodukowane przez Conservas Selectas de Galicia S.L., nie są objęte wycofaniem. Producent Conservas Selectas de Galicia S.L. przeprasza za zaistniałą sytuację wszystkich klientów, którzy kupili produkt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

aaaa

10 0

Kiedy wreszcie zostaną wycofane z Polski wszystkie sklepy LIDLA? 18:48, 02.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PryszczPryszcz

6 1

Cokolwiek bym nie zjadł z LIDLA następniego dnia jestem zawalony paskudnymi pryszczami! 09:44, 13.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone