Operator sklepu Zinu podaje, że celem firmy jest budowa sieci automatycznych sklepów spożywczych w bezpośrednim otoczeniu osiedli, stref biurowych, przemysłowych lub ciągów komunikacyjnych na terenie Małopolski.
Automat vendingowy oferuje sprzedaż ok. 350 różnych produktów. Łączna pojemność urządzenia może wynieść nawet 3000 sztuk. „Głównym założeniem jest zaspokojenie pełnego zakresu podstawowych potrzeb w możliwie najszybszym czasie. W zależności od lokalizacji sklepy oferować mogą produkty takie jak: pieczywo, warzywa, owoce, nabiał, tłuszcze, wędliny, mięsa, napoje, przekąski, słodycze, dania gotowe, kosmetyki, artykuły chemiczne i wiele innych nie tylko spożywczych produktów” – czytamy na stronie Zinu.
Portal money.pl, który opisuje sposób działania sklepu podaje, że klient, po podejściu do jednego z dwóch ekranów i wybiera na nim interesujące go produkty, które trafiają do wirtualnego "koszyka". Automat przyjmuje tylko płatności kartą. Po skompletowaniu i opłaceniu zamówienia, zakupy do spakowania udostępniane są w wysuwanej szuflady.
Polak18:26, 26.02.2021
Generalnie każda branża dąży do automatyzacji w celu zmniejszenia kosztów. I tu nasuwa się pytanie: skoro w sklepach, fabrykach czy w rolnictwie będą pracować roboty, automaty, komputery, gdzie pracować będą ludzie? Z czego będą żyć?
momo`07:43, 27.02.2021
Wbelgii to standart , moim zdaniem wygoda jak sie zapomnij pieczywa w srodku nocy.
Mój Nick 10:13, 02.03.2021
Coś pięknego, wszystkie antyutopie które lubię zaczynają się spełniać ✌️. Oby tak dalej 😛. Jak to wszystko gruchanie mnie już nie będzie, ale w sumie, teraz też nikogo nie ma. Nie ma różnicy
Lolek21:24, 30.04.2021
Co oprotestują związkowcy gdy zniknie wyzysk robotników?
7 11
Będą głosować na P** i liczyć na łaskawość rządu, a inteligetni ludzie będą robić takie maszyny i zarabiać na nich hihi
5 5
Z dochodu podstawowego ;)
2 7
Martw się sobą
5 4
Ktoś przecież te roboty będzie musiał konserwować, budować i projektować :)