Zamknij
REKLAMA

Dwa polskie rollercoastery uznane za najlepsze w Europie

15:40, 17.11.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Plebiscyt jest organizowany od 10 lat przez jeden z ważniejszych portali branżowych worldofparks.eu. Głosowanie w jubileuszowej edycji odbywało się przez internet od 30 października do 8 listopada i było przeprowadzone w czterech różnych kategoriach.

Dwa rollercoastery znajdujące się w Paku rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) zostały uznane za najlepsze tego typu urządzenia w Europie w międzynarodowym konkursie Worldofparks-Awards 2020.

Park rozrywki Energylandia zdobył pierwsze i drugie miejsce w kategorii "najlepszy rollercoaster w europejskim parku rozrywki". Pierwsze miejsce w tym głosowaniu zajął drewniano-stalowy rollercoaster Zadra, drugie - Hyperion, uznawany za najwyższy i najszybszy rollercoaster w Europie. Energylandia jako jedyny polski park rozrywki została nagrodzona w tym konkursie.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu, głosowanie pokazało, które europejskie parki rozrywki są szczególnie cenione przez gości i posiadają dobre perspektywy na przyszłość.

Organizatorzy zaznaczyli, że ten rok był wyjątkowy dla branży z powodu pandemii koronawirusa - wiele parków w Europie otworzyło sezon ze znacznym opóźnieniem, a niektóre - w ogóle.

Park Rozrywki Energylandia to największy tego typu obiekt w Polsce, który mieści się na przestrzeni 35 hektarów. Oferuje kilkadziesiąt rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności.

W zeszłym roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku z powodu pandemii park był otwarty od początku czerwca do połowy października - w tym czasie z jego atrakcji skorzystało o połowę mniej gości niż przed rokiem.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik Energylandii Krystian Kojder, tegoroczny sezon z uwagi na wiosenny lockdown był znacznie krótszy - rozpoczął się dwa miesiące później niż pierwotnie planowano oraz został skrócony o miesiąc. "Mniejsza liczba gości wynika również z braku wycieczek szkolnych oraz znikomej liczby przyjazdów grup zorganizowanych i gości zagranicznych" - wskazał. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%