Zamknij
REKLAMA

Programowanie i robotyka dla dzieci - czy warto?

07:33, 30.09.2020 | Agencja Reklamy GORLICE24.pl
Skomentuj

W dzisiejszych czasach trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że rozwój technologii oraz jej udział w naszym codziennym życiu rosną w zawrotnym tempie. Jak mogliśmy zauważyć, tegoroczne wydarzenia na świecie przyspieszyły transfer wielu branż prosto do sieci oraz wymusiły odnalezienie się znacznej liczbie pracowników w nowej, wirtualnej rzeczywistości.

Eksperci są zgodni, że w niedalekiej przyszłości stanowiska pracy będą w jeszcze większym stopniu projektowane tak, by łączyć unikalne kompetencje człowieka z efektywnością i wydajnością, którą zapewni maszyna.

W związku z powyższymi, na naszych oczach następuje mała rewolucja na rynku pracy; zmienia się zapotrzebowanie na różne kompetencje. Jedno jest pewne – element ludzki zawsze pozostanie niezastąpiony, ale pod jednym warunkiem – pracownik musi być gotowy do nieustannej nauki, rozwoju swoich kompetencji miękkich oraz pracy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Programowanie staje się dziś ważnym trendem także w edukacji, i to na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem weszli na rynek pracy i odnaleźli się w realiach świata przyszłości, powinniśmy zacząć uczyć ich kreatywności, komunikacji i logicznego myślenia już od najmłodszych lat.

Celem Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami jest to, aby dzieci nie tylko potrafiły nadążać za tymi zmianami (co wpłynie na jakość ich dorosłego życia), ale również umiały wykorzystywać dostępne technologie w dobrym kierunku, dokładając swoją cegiełkę do tego, aby wszystkim żyło się na Ziemi jeszcze lepiej.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie opracowaliśmy autorski projekt warsztatów z programowania i robotyki dla dzieci pt. „Zakodowany Rozwój”. Jest to cykl fascynujących zajęć, których celem jest nie tylko wprowadzenie dzieciaków w pasjonujący świat nowoczesnych technologii, ale także rozwój kreatywności, logicznego myślenia, koncentracji, spostrzegawczości oraz nauka poprzez zabawę.

W ramach odpłatnych warsztatów zostaną przeprowadzone zajęcia z „Kodowania na Dywanie” (z wykorzystaniem maty do kodowania) oraz programowania i robotyki z wykorzystaniem nowoczesnych robotów Ozobot, GeniBot, Lego WeDo 2.0 oraz tabletów.

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się technologią, programowaniem lub po prostu lubi tworzyć konstrukcje z klocków Lego i bawić się robotami, to te zajęcia są dla niego. 

Aktualnie trwa rekrutacja w dwóch kategoriach wiekowych. Zapraszamy do zapisów. Poniżej szczegóły:

DLA KOGO: Dzieci w wieku 5 – 6 lat oraz 7 – 10 lat (przedszkole i klasy 1-4)

KIEDY: Od października 2020 r. do czerwca 2021 r.

GDZIE: Gorlice, Siedziba Stowarzyszenia, ul. Solidarności 3.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych, w ustalony i dopasowany do danej grupy wiekowej dzień tygodnia. Czas trwania zajęć to 60 minut w przypadku grupy młodszej (5-6 lat) i 75 minut w przypadku uczniów z klas 1-4.

Kliknij poniższy link aby dowiedzieć się więcej oraz obejrzeć zdjęcia i wideo: 

http://bit.ly/zakodowanyRozwoj

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły.

Naszą misją jest wyrównywanie szans uczniów z małych miejscowości na nowoczesną edukację i rozwój. Dlatego dołącz do nas i przygotuj swoje dziecko do zawodów przyszłości!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%