Zamknij
REKLAMA

Pierwsze bociany przyleciały na Suwalszczyznę

18:32, 24.02.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zwykle bociany przylatywały na Suwalszczyznę w marcu, a nawet w kwietniu. W tym roku są szybciej.

"Otrzymałem dzisiaj informację, że są już u nas pierwsze bociany. Leśniczy, który je widział zrobił nawet zdjęcia. Zatem mamy już na Suwalszczyźnie przedwiośnie" - powiedział Huszcza.

Dyrektor dodał, że w niedzielę będąc nad brzegiem jeziorem Wigry słyszał odgłos bąka. "Widać, że przyroda już się budzi, są tego kolejne symptomy" - dodał Huszcza.

Na Suwalszczyźnie, zwanej polskim biegunem zimna, nie było w tym roku zimy, która przychodziła tam zawsze najwcześniej i najpóźniej też odchodziła. To była najcieplejsza zima od dziesięcioleci.

Już w styczniu zaczęły zlatywać nad Wigry pierwsze żurawie. W lasach pojawiły się też pojedyncze przylaszczki i inne kwiaty. Kwitną leszczyny i niektóre drzewa owocowe.

Bocian na Suwalszczyźnie był widziany już w styczniu na drugim krańcu Wigierskiego Parku Narodowego, ale prawdopodobnie był to ptak, który nie odleciał do ciepłych krajów. Jak powiedział wówczas PAP Wojciech Misiukiewicz z WPN, bocian mógł spokojnie przeżyć w takich warunkach, jakie tej zimy panowały na Suwalszczyźnie. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ aj/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

egiptegipt

2 0

Robią zmyłkę kłusownikom, bo później będą strzelać do nich??? 22:34, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA