Już jutro (wtorek) obywatele USA wybiorą nowego prezydenta na kolejną kadencję. Walka pomiędzy Donaldem Trumpem, a Kamalą Harris jest zaciekła i wyrównana. W przypadku zwycięstwa kandydatki Parii Demokratycznej w Białym Domu zamieszka prawnuk gorliczan!
Mowa tutaj jest o Douglasie Emhoffie, mężu obecnej wiceprezydent USA, Kamali Harris. Jego pradziadkowie byli gorlickimi Żydami i zamieszkiwali przy ul. Sienkiewicza oraz ul. Węgierskiej. Drugi Dżentelmen Stanów Zjednoczonych odwiedził Gorlice niespełna dwa lata temu, pod koniec stycznia 2023 roku. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach ogólnokrajowych, a w naszym mieście wywiad z nim przeprowadził m.in. Piotr Kraśko dla TVN2.
::news{"type":"see-also","item":"14226"}
Mąż wiceprezydent USA odwiedził w naszym mieście punkty związane z historią społeczności żydowskiej oraz miejsca pamięci, a także spotkał się z burmistrzem Rafałem Kuklą.
Zobaczcie fotorelację z wizyty Douglasa w Gorlicach, którego dziś niemal codziennie możemy zobaczyć w telewizji u boku kandydatki na prezydenta Stanów Zjednoczonych:
::photoreport{"type":"see-button","item":"2047"}
Warto dodać, że Emhoff jest nie tylko pierwszym w historii drugim dżentelmenem Stanów Zjednoczonych, ale także pierwszym żydowskim małżonkiem amerykańskiego wiceprezydenta, a jednym z obszarów jego działalności jest właśnie walka z antysemityzmem. Być może już w najbliższych dniach zmieni tytuł na Pierwszego Dżentelmena.
Wizyta w naszym mieście dla męża wiceprezydent USA była bardzo osobista. W trakcie wizyty, która rozpoczęła się w Dworze Karwacjanów i Gładyszów drugi dżentelmen USA odwiedził m.in. Plac Dworzysko, cmentarz żydowski na Garbaczu w Stróżówce, miejsce w którym hitlerowscy rozstrzelali około 700 Żydów. Przejechał również obok domów, w których mieszkali jego pradziadkowie.
::news{"type":"see-also","item":"14212"}
Całość wizyty w naszym mieście wiązała się ze sporymi utrudnieniami. O bezpieczeństwo całej wizyty oprócz polskich służb dbał Secret Service, a kolumna samochodów podróżująca z mężem obecnej kandydatki na prezydenta USA liczyła kilkanaście samochodów.
Jak myślicie, czy Kamali Harris uda się pokonać Donalda Trumpa i efekcie potomek gorliczan przeprowadzi się do Białego Domu w Waszyngtonie? Dajcie znać w ankiecie!
::questionnaire{"type":"single","item":"45"}
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/GzHkfNM6ym8?si=TNuYd_c2YScUiWv8"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Nie żyje Bronisława Szpotowicz, była radna i Sekretarz
miała na imię Bronisława... dbajcie o korektę, Grolice42.
Pani Szpotowicz
12:52, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Na zdjeciach wszystko piekne nawet Gorlice, ale przyszlosci nie ma.
Tarnow
12:43, 2026-05-21
13 2
,,walka z antysemityzmem" - tak jak Jego pobratymcy robią to z ludnością Palestyny, zabijając kobiety i dzieci?
9 3
mieszka gdzie chce, świat jest duży, byle nie w Białym Domu.
6 0
W przypadku jego zwycięstwa Burmistrz może wreszcie wyremontuje kamienice przy Węgierskiej nr 2 będąca własnością jego dziadka. A może zechce ją sprzedać lub oddać jakiejś fundacji.
4 1
Nie potomek gorliczan, tylko plemienia żmijowego, ludobójczych talmudystów i syjonistów. Zupełnie nie ma się czym chwalić...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz