Fot. GORLICE24 / Kacper Drąg
Dzisiaj (31 maja) około godz. 12.30 w miejscowości Czarna doszło do śmiertelnego wypadku. Na miejsce zadysponowano strażaków, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.
W miejscowości Czarna doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem 17-letniego motocyklisty. Ze wstępnych informacji wynika, że nastolatek uderzył w składowane drewno znajdujące się przy bocznej drodze gruntowej.
Na miejsce skierowano służby ratunkowe.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego została przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa poszkodowanego. Pomimo podjętych działań ratunkowych zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon siedemnastolatka.
– komentuje kapitan Konrad Abram, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach.
Nastolatek poruszał się na motocyklu typu cross.
Ze wstępnych informacji wynika, że 17-letni mieszkaniec gminy Uście Gorlickie na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w składowane drewno.
– wyjaśnia podkomisarz Gustaw Janas, oficer prasowy KPP w Gorlicach.
W działaniach uczestniczyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 14 strażaków. Na miejscu pracowali również ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze policji.
Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane przez policję. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, która będzie pracowała pod nadzorem prokuratora.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7685"}
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7685"}
::addons{"type":"alert"}
Ostatnie godziny głosowania: pomóżmy wygrać Glinikowi S
Mieszkancy sa tylko ciekawi kto byl winny Wojny, moze by sie jakas delegacja zebrala, by Trupolewem leciec po dokumenty do Karynia, nikomu to sie nie udalo, moze jednak komus sie uda i ucieszy sie Sumda.
Jarzebina
12:05, 2026-05-31
Nowe atrakcje przy zaporze w Klimkówce. Wójt zdradza...
Jak dzielnice Miasta Gorlice, zaczna sie od Miasta odlaczac to beda miec nizsze Podatki.
Prawnik
11:37, 2026-05-31
Nowe atrakcje przy zaporze w Klimkówce. Wójt zdradza...
Miezkancy Brunar, Czarna, i Kunkowa, beda pwenie przechodzic pod gmine Ropa, a z czasem beda kolejni.
Towarzysz
11:15, 2026-05-31
Nowe atrakcje przy zaporze w Klimkówce. Wójt zdradza...
Przyklad to nalezy brac tylko z Gorlic, w centrum gminy otworzyc jak w Gorliach w centrum niby Miasta, typowo sklep Wiejski- Hitopl i Zabke ktora jest praktycznie na kazdej Wsi i Jednosc gdzie sprzedaja Regionalne Emerytki z plotkami gratis i udawac ze sie jest Miastem.
Rzeszowianin.
11:00, 2026-05-31