Na sygnale Gorlice24

Zamknij
Zobacz!

Szok! Mieszkańcy powiatu gorlickiego stracili dziesiątki tysięcy złotych!

Barbara Ćmiech Barbara Ćmiech 18:50, 11.05.2026 Aktualizacja: 14:09, 11.05.2026
22 Szok! Mieszkańcy powiatu gorlickiego stracili dziesiątki tysięcy złotych! fot. ilustracyjne / pixabay.com

Fałszywi pracownicy banków i spreparowane linki do płatności znów okazały się skuteczne. W ciągu zaledwie kilku dni mieszkańcy powiatu gorlickiego stracili ponad 46 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, by nigdy nie przekazywać danych do logowania ani nie przelewać pieniędzy na wskazane przez nieznajomych konta.


Do gorlickiej policji zgłaszają się kolejne osoby, które padły ofiarą internetowych i telefonicznych oszustów. Przestępcy podszywający się pod pracowników banków oraz osoby zainteresowane zakupami w sieci wyłudzili od mieszkańców powiatu gorlickiego dziesiątki tysięcy złotych.

W poniedziałek, 4 maja, do gorlickich mundurowych zgłosił się mieszkaniec Gorlic, który stracił 13 500 zł. Z relacji poszkodowanego wynikało, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku. Oszust poinformował mężczyznę o rzekomym włamaniu na jego konto oraz o złożonym w jego imieniu wniosku kredytowym.

Fałszywy konsultant przekonał Gorliczanina, że jedynym sposobem zabezpieczenia pieniędzy będzie przelanie oszczędności na tzw. bezpieczny rachunek. Mężczyzna wykonał polecenie i stracił wszystkie zgromadzone środki.

Do kolejnego oszustwa doszło w środę, 6 maja. Tym razem ofiarą wirtualnego złodzieja padł mieszkaniec gminy Łużna, który sprzedawał części samochodowe. Osoba zainteresowana zakupem przesłała mu link do płatności. Strona, na którą został przekierowany sprzedający, była łudząco podobna do serwisu bankowego.

Po wpisaniu danych do logowania oszust przejął dostęp do konta mieszkańca gminy Łużna i wygenerował dwa kody BLIK. W ten sposób z konta zniknęło 8 700 zł.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na pracownika banku”. Tym razem poszkodowany został mieszkaniec gminy Ropa. Mężczyzna odebrał telefon od osoby informującej o rzekomej próbie włamania na jego konto bankowe.

Rozmówca przekonywał, że aby ochronić zgromadzone pieniądze, należy przelać je na specjalny bezpieczny rachunek. Mieszkaniec gminy Ropa uwierzył oszustowi i przelał pieniądze, tracąc blisko 24 tys. zł.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i przypomina, że pracownicy banków nigdy nie proszą klientów o przelewanie pieniędzy na inne konta ani o podawanie danych do logowania czy kodów BLIK. Funkcjonariusze podkreślają również, aby dokładnie sprawdzać adresy stron internetowych i nie klikać w podejrzane linki przesyłane przez nieznane osoby.


Źródło info: KPP w Gorlicach

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"44381"}

::news{"type":"see-also","item":"44373"}

::news{"type":"see-also","item":"44372"}

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (22)

AaAa

10 0

Po prostu trzeba umieć myśleć a Wy nie myślicie i tracicie pieniążki

18:55, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaAaaa

6 0

No i dobrze jakby myśleli to by nie stracili

18:56, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaAaaa

9 14

Dobrze że Karol Nawrocki wygrał wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski chwała wyborcom za to wszystko i oby tylko teraz PiS zwyciężył i Jarosław Kaczyński i Karol Nawrocki uratują Polskę i będzie wspaniale i dobrze

18:57, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

TeoTeo

1 1

Taka tępa bezmyślna propaganda działa zazwyczaj odstraszająco ....... więc proszę udzielaj się dalej jak najwięcej

07:14, 13.05.2026

AaaAaa

5 8

A jak w Staszkówce kucyk wbiegł pod auto samochód rozbity kucyk padł policja była notatka była i redakcja tekstu nie napiszę bo pewnie brat policjanta ma kucyki i jest cisza i spokój i nic nie wiadomo jak to wszystko się zakończyło i co dalej z tą sprawą jest i czy dostał mandat za to wszystko i może ktoś coś załatwił sprawę że nie będzie żadnych informacji o tym wszystkim

18:58, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaAaaa

7 3

A Gang Olsena złapany już? Bo boje się o swoje zdrowie i mienie

18:58, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaaAaaaa

5 1

Najlepiej to kontrolować prędkość w Staszkówce a takich gagatkow to nikt nie umie namierzyć

18:59, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaAaaa

7 2

Takich gagatkow to nie znajdą. Ale jakby ktoś zadzwonił że bomba jest tu czy tam to zaraz by namierzyli

19:00, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaaAaaaa

6 1

A co na to wszystko Szeryf Maro Jaro jakie ma zdanie i spostrzeżenia i co o tym wszystkim sądzi?

19:00, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aaaaaaaaaaaaaaaaa Aaaaaaaaaaaaaaaaa

7 3

W Gorlicach to nic nie ma tylko apteki i sklepy spożywcze i Orange Play i T-Mobile i pomieszczenia do wynajęcia i lumpy pod sklepami i proszą o 2 złote

19:02, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aaaaaaaaa Aaaaaaaaa

4 1

Nikt ich nie złapie bo wszyscy mają Pewnie w tym udział bomba jak podłożona to zaraz wszystko wiedzą

19:04, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaaaAaaaaa

5 1

I jak wyborcy zwycięzców będzie dobrze nie martwcie się będzie wszystko drożeć i super tak wybraliście to teraz płacić za wszystko cały czas non stop cały czas i pieniądze za wszystko

19:06, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aaaaaaaaaaaaaaaaa Aaaaaaaaaaaaaaaaa

6 0

I co gang przebierańców dalej nie złapany nikt ich nie złapie bo pewnie pojechali na wschód słońca i się śmieją

19:07, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaAaaa

5 0

A Gang Olsena już złapany? No nie bo nikt ich nie sypnął. Nawet pieniążki oferowane nie pomogły. A oni się śmieją i myślą gdzie tu teraz coś obrabować

19:09, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

yyyyyyyy

6 0

Kiedy Gang włamywaczy funkcjonariusze nieskazitelni złapią???? Służyć i Chronić.

20:13, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WeźWeź

3 5

tabletkę i zeszyt do ręki !!!

20:16, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aaaaaaaaa Aaaaaaaaa

4 0

Ale teraz się śmieją i imprezują za te pieniądze hehehe

21:31, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AaaaAaaa

2 1

I teraz imprezują z gangiem przebierańców i się śmieją jak można łatwo wszystko zdobyć troszkę namieszać a ludzie tak naiwni dają się w bambucho zrobić i bardzo dobrze niech wszystko kradną

21:48, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bajbaja Bajbaja

1 7

Ba baja riki tiki tak raus niech pomoże ludzia a nie daje Kaczyńskiemu kolejne interesy zrobić COVID wprowadzili a Andrzej *%#)!& dał milony i rozbroił armie ja mam zamiar zrobić kupe do gemby Ukraińcowi co mieszka LiD baszta i jewt niemilce.

05:11, 12.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Pan od polskiego Pan od polskiego

0 0

Przesłanie jest równie chaotyczne jak język. Mieszanina teorii spiskowych, bełkotu i zwykłej prymitywnej nienawiści. Ortografia została zamordowana („ludzia”, „milony”, „gemby”, „jewt niemilce”), składnia praktycznie nie istnieje, a interpunkcja pojawia się wyłącznie przez przypadek. To nie komentarz, to językowy i intelektualny gwóźdź wbity w moje oczy...

11:01, 19.05.2026


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%