Fałszywi pracownicy banków i spreparowane linki do płatności znów okazały się skuteczne. W ciągu zaledwie kilku dni mieszkańcy powiatu gorlickiego stracili ponad 46 tys. zł. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, by nigdy nie przekazywać danych do logowania ani nie przelewać pieniędzy na wskazane przez nieznajomych konta.
Do gorlickiej policji zgłaszają się kolejne osoby, które padły ofiarą internetowych i telefonicznych oszustów. Przestępcy podszywający się pod pracowników banków oraz osoby zainteresowane zakupami w sieci wyłudzili od mieszkańców powiatu gorlickiego dziesiątki tysięcy złotych.
W poniedziałek, 4 maja, do gorlickich mundurowych zgłosił się mieszkaniec Gorlic, który stracił 13 500 zł. Z relacji poszkodowanego wynikało, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za pracownika banku. Oszust poinformował mężczyznę o rzekomym włamaniu na jego konto oraz o złożonym w jego imieniu wniosku kredytowym.
Fałszywy konsultant przekonał Gorliczanina, że jedynym sposobem zabezpieczenia pieniędzy będzie przelanie oszczędności na tzw. bezpieczny rachunek. Mężczyzna wykonał polecenie i stracił wszystkie zgromadzone środki.
Do kolejnego oszustwa doszło w środę, 6 maja. Tym razem ofiarą wirtualnego złodzieja padł mieszkaniec gminy Łużna, który sprzedawał części samochodowe. Osoba zainteresowana zakupem przesłała mu link do płatności. Strona, na którą został przekierowany sprzedający, była łudząco podobna do serwisu bankowego.
Po wpisaniu danych do logowania oszust przejął dostęp do konta mieszkańca gminy Łużna i wygenerował dwa kody BLIK. W ten sposób z konta zniknęło 8 700 zł.
Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą „na pracownika banku”. Tym razem poszkodowany został mieszkaniec gminy Ropa. Mężczyzna odebrał telefon od osoby informującej o rzekomej próbie włamania na jego konto bankowe.
Rozmówca przekonywał, że aby ochronić zgromadzone pieniądze, należy przelać je na specjalny bezpieczny rachunek. Mieszkaniec gminy Ropa uwierzył oszustowi i przelał pieniądze, tracąc blisko 24 tys. zł.
Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i przypomina, że pracownicy banków nigdy nie proszą klientów o przelewanie pieniędzy na inne konta ani o podawanie danych do logowania czy kodów BLIK. Funkcjonariusze podkreślają również, aby dokładnie sprawdzać adresy stron internetowych i nie klikać w podejrzane linki przesyłane przez nieznane osoby.
Źródło info: KPP w Gorlicach
::addons{"type":"alert"}
::news{"type":"see-also","item":"44381"}
::news{"type":"see-also","item":"44373"}
::news{"type":"see-also","item":"44372"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Aa18:55, 11.05.2026
Po prostu trzeba umieć myśleć a Wy nie myślicie i tracicie pieniążki
Aaaa18:56, 11.05.2026
No i dobrze jakby myśleli to by nie stracili
Aaaa18:57, 11.05.2026
Dobrze że Karol Nawrocki wygrał wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski chwała wyborcom za to wszystko i oby tylko teraz PiS zwyciężył i Jarosław Kaczyński i Karol Nawrocki uratują Polskę i będzie wspaniale i dobrze
Teo07:14, 13.05.2026
Taka tępa bezmyślna propaganda działa zazwyczaj odstraszająco ....... więc proszę udzielaj się dalej jak najwięcej
Aaa18:58, 11.05.2026
A jak w Staszkówce kucyk wbiegł pod auto samochód rozbity kucyk padł policja była notatka była i redakcja tekstu nie napiszę bo pewnie brat policjanta ma kucyki i jest cisza i spokój i nic nie wiadomo jak to wszystko się zakończyło i co dalej z tą sprawą jest i czy dostał mandat za to wszystko i może ktoś coś załatwił sprawę że nie będzie żadnych informacji o tym wszystkim
Aaaa18:58, 11.05.2026
A Gang Olsena złapany już? Bo boje się o swoje zdrowie i mienie
Aaaaa18:59, 11.05.2026
Najlepiej to kontrolować prędkość w Staszkówce a takich gagatkow to nikt nie umie namierzyć
Aaaa19:00, 11.05.2026
Takich gagatkow to nie znajdą. Ale jakby ktoś zadzwonił że bomba jest tu czy tam to zaraz by namierzyli
Aaaaa19:00, 11.05.2026
A co na to wszystko Szeryf Maro Jaro jakie ma zdanie i spostrzeżenia i co o tym wszystkim sądzi?
Aaaaaaaaaaaaaaaaa 19:02, 11.05.2026
W Gorlicach to nic nie ma tylko apteki i sklepy spożywcze i Orange Play i T-Mobile i pomieszczenia do wynajęcia i lumpy pod sklepami i proszą o 2 złote
Aaaaaaaaa 19:04, 11.05.2026
Nikt ich nie złapie bo wszyscy mają Pewnie w tym udział bomba jak podłożona to zaraz wszystko wiedzą
Aaaaaa19:06, 11.05.2026
I jak wyborcy zwycięzców będzie dobrze nie martwcie się będzie wszystko drożeć i super tak wybraliście to teraz płacić za wszystko cały czas non stop cały czas i pieniądze za wszystko
Aaaaaaaaaaaaaaaaa 19:07, 11.05.2026
I co gang przebierańców dalej nie złapany nikt ich nie złapie bo pewnie pojechali na wschód słońca i się śmieją
Aaaa19:09, 11.05.2026
A Gang Olsena już złapany? No nie bo nikt ich nie sypnął. Nawet pieniążki oferowane nie pomogły. A oni się śmieją i myślą gdzie tu teraz coś obrabować
yyyy20:13, 11.05.2026
Kiedy Gang włamywaczy funkcjonariusze nieskazitelni złapią???? Służyć i Chronić.
Weź20:16, 11.05.2026
tabletkę i zeszyt do ręki !!!
Aaaaaaaaa 21:31, 11.05.2026
Ale teraz się śmieją i imprezują za te pieniądze hehehe
Użytkownik21:32, 11.05.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkownik21:39, 11.05.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Aaaa21:48, 11.05.2026
I teraz imprezują z gangiem przebierańców i się śmieją jak można łatwo wszystko zdobyć troszkę namieszać a ludzie tak naiwni dają się w bambucho zrobić i bardzo dobrze niech wszystko kradną
Bajbaja 05:11, 12.05.2026
Ba baja riki tiki tak raus niech pomoże ludzia a nie daje Kaczyńskiemu kolejne interesy zrobić COVID wprowadzili a Andrzej *%#)!& dał milony i rozbroił armie ja mam zamiar zrobić kupe do gemby Ukraińcowi co mieszka LiD baszta i jewt niemilce.
Pan od polskiego 11:01, 19.05.2026
Przesłanie jest równie chaotyczne jak język. Mieszanina teorii spiskowych, bełkotu i zwykłej prymitywnej nienawiści. Ortografia została zamordowana („ludzia”, „milony”, „gemby”, „jewt niemilce”), składnia praktycznie nie istnieje, a interpunkcja pojawia się wyłącznie przez przypadek. To nie komentarz, to językowy i intelektualny gwóźdź wbity w moje oczy...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Maciej Serafin: bez Was nie dokonałbym tego!
Teraz order zelenskiego nalezy sie serafinowi
tomm
08:22, 2026-06-23
Grzybiarze ruszyli do lasów. Są już pierwsze tegoroczne
Muchomory sprzedaje i mowi ze sa jadalne madry, Marianek z Ropek pan Calusek zawsze w krotkich spodenkach, bo sie nie myje tylko wieczy.
Uwaga!!
08:13, 2026-06-23
Grzybiarze ruszyli do lasów. Są już pierwsze tegoroczne
do sezonu. Można coś trafić, ale więcej robaczywych jak zdrowych i raczej małe. Sezon to jest wtedy jak cię bolą plecy od schylania się po borowiki.
Daleko
08:01, 2026-06-23
Pilny komunikat MPGK! Przerwa w dostawie wody dla miesz
Ci Czarno skorzy w Kebabie na Kosciuszki nie uznaja wody to chyba logiczne, w dodatku nie maja tlumaczenia na Polski co sprzedaja i nie wiadomo z jakiego dokladnie Kraju pochodza, a po przetlumaczeniu w slowniku na Polski wychodzi ze tez sprzedaja Pikusia w Kebabie.
Uwaga!
07:43, 2026-06-23