Zamknij

Bądźcie czujni. Oszuści perfidnie modyfikują metody. Bieczanka straciła ponad 13 tys. złotych

09:10, 26.09.2023 . Aktualizacja: 09:51, 26.09.2023
Skomentuj fot. ilustracyjne / pexsels.com fot. ilustracyjne / pexsels.com

Policjanci mówią wprost: to prawdziwa plaga, jeśli chodzi o oszustwa. Niemal każdego dnia do mundurowych zgłaszają się ofiary wirtualnych złodziejaszków, którzy nie mają żadnych skrupułów i dosłownie opróżniają konta mieszkańców naszego powiatu.


Nie inaczej było i tym razem...

Wczoraj (25 września) do gorlickich policjantów zgłosiła się mieszkanka gminy Biecz, do której kilka godzin wcześniej zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku...

Brzmi znajomo?

W ostatnich dniach pisaliśmy już kilka razy o oszustwach na pracownika banku, ale tym razem historyjka została zmodyfikowana. Zresztą uważamy, że dopóki mieszkańcy dają się oszukiwać, dopóty my powinniśmy o tym pisać, bo jeśli uda się uchronić przed stratą oszczędności chociaż jedną osobę, to nasz cel został osiągnięty.

[ZT]16890[/ZT]

[ZT]16920[/ZT]

Ale do rzeczy...

Trefny pracownik banku zaproponował swojej rozmówczyni inwestycję pieniędzy, dzięki której miała uzyskać znaczny procent w postaci gotówki. Oszust zdobył zaufanie kobiety na tyle, że ta przelała swoje oszczędności na wskazane przez niego numery rachunków – myśląc, że inwestuje  zgromadzone pieniądze, w sumie ponad 13 tys. złotych.

Otrzeźwienie przyszło dość szybko

Jeszcze tego samego dnia mieszkanka gminy Biecz zorientowała się, że została najpewniej oszukana i czym prędzej zawiadomiła o tym policjantów. Niestety na odzyskanie oszczędności było już za późno.


Źródło info: KPP w Gorlice

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Fujara fajza fajzaFujara fajza fajza

2 0

Wiadomo kto to czpaaaa do tyk pory w kolanach i fuuuuu fuuuu z upyy puszczo gazy jak się naje za ta kasę i fuuuuuu buuuuuuuuu ruuuuu a matka powie takiego niemiła mój syn to nie to tamten go podpuścił i fuuuuuuuuu i czapa do tył 00:51, 28.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%