Tylko we wtorek (23 maja) doszło na drogach powiatu gorlickiego do kolizji trzech samochodów, pożaru osobówki i zatrzymania dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod działaniem alkoholu.
Około godz. 10.40 gorliccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji na ulicy Kościuszki w Gorlicach.
Siedzący za kierownicą citroena gorliczanin nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał a tył toyoty, która przepchnięta uderzyła w stojące przed nią bmw.
W wyniku kolizji nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Sprawca zdarzenia został ukarany 1100 zł mandatem i dziesięcioma punktami.
::news{"type":"see-also","item":"15434"}
Niespełna dwie godziny później ratownicy zostali wezwani do pożaru samochodu osobowego w Stróżówce.
Kierowca w trakcie jazdy zauważył, że z komory silnika wydobywa się dym, dlatego zatrzymał samochód i wezwał strażaków.
Fiat spłonął niemal doszczętnie. Na szczęście mieszkańcowi gminy Gorlice, który siedział za kierownicą osobówki, udało się w porę opuścić pojazd.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2247"}
Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę.
Okazało się, że mieszkaniec gminy Gorlice wsiadł na swój jednoślad pod wpływem alkoholu.
Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajdują się ponad dwa promile.
Policjanci wystawili kierującemu wezwanie do stawienia się w gorlickiej jednostce.
Do zdarzenia doszło na ulicy Wincentego Pola w Gorlicach.
Ostatnia drogowa interwencja we workowy wieczór dotyczyła zatrzymania nietrzeźwego kierowcy na ulicy Strażackiej w Staszkówce.
Mieszkaniec gminy Moszczenica prowadził swój samochód bez uprawnień i pod działaniem alkoholu.
Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 0,7 promila alkoholu.
Postępowanie w tej sprawie prowadzą mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach
– relacjonuje aspirant sztabowy Gustaw Jansa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
I bardzo dobrze. Jeszcze postawić zakaz skrętu do Marysieńki i Go Parku od strony szpitala bo ślepi kierofcy nie widzą znaków nakazu jazdy na wprost.
Kjerofca
20:24, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Na 10 aut na dzien to szkoda zamieszanie robić
Sisi
20:20, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Wytarczy zrobic zakaz wjazdu, tak samo jak na Kosciuszki na osiedlu i bedzie skutecnie i Bezpiecznie.
Mieszkaniec,
20:16, 2026-05-21
Płaca minimalna 2027. Rząd pokazał nową kwotę
Kazy jest twoim wrogiem kto cie w Gorlicach zatrudnia i cie wykorzystuje, wiec niech mu dopiernicza bo warto!
Mieszkaniec,
20:13, 2026-05-21
1 1
Ten wóz był z pod igły !
0 0
Adaś ja ci dam na rower 😃😃😃😃elektryczny szybciej będziesz biegał składka.pl🤣🤣 gumiaki masz 😂😂
2 0
Ja mam taką prośbę żeby aspirant sztabowy Gustaw podawał wiek sprawców tych wypadków czy stłuczek bo podobno najwięcej winy ponoszą kierowcy 65+ i trzeba ich przymusowo badać.
1 0
Tir : Bardzo dobra uwaga. Przypominam sobie stłuczkę w rynku , spowodowaną przez starszego mężczyznę. Natychmiast na tym forum nastąpił zmasowany atak na starszych kierowców, bez żadnego uzasadnienia i wbrew statystykom. Ten atak, jakby, niestety dotarł do wszechmogących urzędasów w Unii Europejskiej, którzy pewnie nakażą badania starszych kierowców. Wyobrażam sobie ile kasy na opłatę badań i na łapówki wypłynie z kieszeni seniorów do kieszeni ZARADNYCH SPECJALISTÓW BADACZY.
Same badania okresowe nie mają w sobie nic nagannego, jeżeli będą zarządzone od uzasadnionego wieku, w logicznych odstępach czasu, nie będą służyć drenowaniu kieszeni kierowców i będzie łatwy do nich dostęp.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz