Zamknij

Jakie są najważniejsze funkcje i korzyści związane z Windows Server?

14:47, 05.06.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:47, 05.06.2023

Windows Server to system serwerowy, który znacząco ułatwia zarówno prowadzenie firmy, jak i zarządzanie infrastrukturą sieciową. W tym artykule wskażemy najważniejsze narzędzia obecne w tym systemie operacyjnym, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze zarządzanie sprzętem podłączonym do tej samej sieci w Twojej firmie.

Windows Server klucz aktywacyjny — DHCP

DHCP to z języka angielskiego Dynamic Host Configuration Protocol. W dużym uproszczeniu jest to zatem protokół, za pomocą którego serwer może dynamicznie przekazywać dane dotyczące konfiguracji urządzeń. Najbardziej istotnym parametrem jest w tym przypadku przydzielenie każdemu z urządzeń odrębnego adresu IP. Windows Server (licencja dożywotnia jest jego najlepszym wariantem) pozwala dzięki DHCP uporządkować ruch sieciowy w taki sposób, aby urządzenia, które są połączone z serwerem nie przeszkadzały sobie nawzajem.

Istotnym parametrem dla serwerów DHCP jest adres MAC. To inaczej fizyczny adres urządzenia, które jest podpięte do serwera. Wspomniany adres składa się z sześciu par unikatowych znaków. Dzięki adresowi MAC serwer DHCP otrzymuje informacje, które z urządzeń w danym momencie próbuje się z nim połączyć.

Systemy serwerowe — udostępnianie zasobów wewnętrznej sieci

Windows Server (klucz aktywacyjny dostępny jest na przykład w sklepie TEAMNET Software) daje możliwość między innymi udostępniania folderów, a także uprawniania użytkowników do udostępniania folderów. Dzięki interfejsowi w języku polskim bardzo łatwo przeklikasz się pomiędzy konkretnymi oknami i udostępnisz dokładnie to, co masz zamiar. Pamiętaj również o tym, że udostępnianie zasobów wewnętrznej sieci sprawi, że nikt inny nie będzie miał do konkretnych plików dostępu. To nieocenione rozwiązanie na przykład w biurach, w których do jednej sieci internetowej podłączonych jest więcej urządzeń — na przykład komputerów klasy PC oraz laptopów.

Windows Server licencja dożywotnia — połączenie VPN

Programy komputerowe takie jak na przykład Windows Server pozwalają także na wdrożenie dostępu zdalnego opartego na prywatnych sieciach wirtualnych, czyli VPN. Prywatne sieci VPN rozciągają się fizycznie poprzez sieć internet. Za sprawą możliwości połączenia wszystkich urządzeń z Twojej infrastruktury sieciowej poprzez VPN możliwe jest zagwarantowanie Twojej firmie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Oprogramowania komputerowe, które dają możliwość skorzystania z VPN, chronią Cię bowiem przed zagrożeniami cybernetycznymi. Można do nich zaliczyć między innymi ataki takie jak man-in-the-middle, a także przechwytywanie ruchu sieciowego. W ten sposób chronisz zatem dane swojej firmy na przykład przed wyciekiem. To jeden z powodów, dla którego zdecydowanie warto zdecydować się na systemy serwerowe sygnowane logiem Microsoft, czyli Windows Server.

Który sklep z oprogramowaniem wybrać?

Jeżeli nie wiesz, który sklep z oprogramowaniem powinieneś wybrać, postaw przede wszystkim na renomowanego dystrybutora. Sprawdzone miejsce to na przykład TEAMNET Software. U odpowiedniego sprzedawcy bez problemu zaopatrzysz się w różne systemy serwerowe, a Microsoft Windows Server jest tylko jedną z wielu możliwości. Sprawdź zatem dostępne u polecanego przez nas dystrybutora systemy serwerowe: https://teamnet-software.pl/kategoria/server/. Jednocześnie pod tym linkiem możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami oraz cennikiem systemów serwerowych Windows Server: https://teamnet-software.pl/kategoria/server/windows-server/.

Podsumowując, Windows Server to program komputerowy przeznaczony do obsługi serwera, który gwarantuje wiele funkcjonalności, dzięki którym zarządzanie infrastrukturą sieciową jest znacznie prostsze. Chodzi tutaj między innymi o narzędzia, takie jak DHCP, VPN oraz możliwość udostępniania zasobów wewnętrznej sieci. Życzymy powodzenia w trakcie administrowania!

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%