Zamknij

Jak pielęgnować meble ogrodowe z aluminium?

09:29, 29.03.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:29, 29.03.2023
Skomentuj

Meble ogrodowe z aluminium to solidność i trwałość, jednak ulegają zanieczyszczeniom tak samo, jak wykonane z innych materiałów. Na szczęście ich pielęgnacja nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ani środków. Jeśli zastanawiasz się, czym możesz doprowadzić je do perfekcyjnego stanu, wyjaśniamy to w tym tekście.

Aluminium – materiał przyjazny pielęgnacji

Wiele osób wybiera na tarasy i do ogrodów meble wykonane z aluminium, ponieważ cechuje je nie tylko solidność właściwa dla tego materiału, ale również wysoki poziom odporności na czynniki zewnętrzne, jak wilgoć czy pleśnie. Jednak z biegiem czasu osiadają na nich naniesione wiatrem liście, trawy oraz podobne zanieczyszczenia. Czasem zdarzy się także kapnięcie na aluminiowy element kremu, olejku do opalania czy pitego soku.

Tak właśnie powstają zabrudzenia, które nie wpływają co prawda na funkcjonalność mebla, jednak mają znaczący wpływ na jego estetykę. A każdy przecież chce, aby wyglądały jak najlepiej, prawda? Na szczęście aluminium to materiał przyjazny pielęgnacji, dlatego doprowadzenie ich do optymalnego stanu nie będzie wymagającą pracą.

Jak zabrać się do pielęgnacji ogrodowych mebli aluminiowych?

Aluminiowe meble ogrodowe od solidnych producentów mają zabezpieczenia w postaci pokrycia farbą antykorozyjną. Ponadto materiał ten sam w sobie ma właściwości uodporniające go przeciwko korozji, czyli ochrona jest podwójna. Dlatego nie musisz na okresy deszczowe (jak wiosna czy jesień) malować mebli żadnymi impregnatami, jak ma to miejsce przy meblach drewnianych.

A jak poradzić sobie z zabrudzeniami? To proste – wystarczy miękka szmatka i woda. W przypadku uporczywych zabrudzeń możesz dodać do wody trochę płynu do mycia naczyń. Nawilżoną szmatką przetrzyj zabrudzone miejsca, a następnie wytrzyj je na sucho. I to wszystko – ogrodowy mebel aluminiowy wygląda niczym dopiero co kupiony ze sklepu.

Jeśli pozostawiasz na zewnątrz meble aluminiowe w okresie zimowym, wówczas można pomyśleć o ich dodatkowym zabezpieczeniu. Służą do tego specjalne spraye ochronne. W sprzedaży znajdują się także pokrowce na meble, które również dają pewne zabezpieczenie przeciwko warunkom właściwym dla mroźnych, śnieżnych miesięcy.

Gdy na meblu aluminiowym pojawi się rysa, wówczas należy sięgnąć po wypełniacze przemysłowe do aluminium. Służą one tuszowaniu drobnych rys, zadrapań, a także innych uszkodzeń fizycznych. A jeśli zostanie zdrapana farba, wówczas należy zamalować takie miejsce lakierem. Wybieraj zawsze dokładnie taki sam kolor, jak oryginału.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości meble aluminiowe?

Na stronie clover.pl znajdziesz szeroki wybór mebli ogrodowych z aluminium. Kupując tam, masz pewność, że zostały one pokryte farbami antykorozyjnymi i zabezpieczającymi przed promieniowaniem UV. Pod adresem https://cloveris.pl/aluminiowe-fotele-ogrodowe możesz wybrać wysokiej jakości, wygodne fotele ogrodowe, a jeśli preferujesz sofy, znajdują się one na stronie https://cloveris.pl/pl/c/Sofy-aluminiowe/97.

Ale to jeszcze nie wszystko. Zajrzyj na clover.pl, aby poznać wszystkie propozycje mebli ogrodowych z aluminium. Wybierz najlepsze dla siebie i zamów już dzisiaj!

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%