Zamknij
REKLAMA

Wulkanizacja i wymiana opon na letnie

11:18, 28.03.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:18, 28.03.2023

Z każdym rokiem coraz więcej Polaków zamieszkujących miasta, decyduje się na zakup opon całorocznych. Nie jest to jednak tak popularne rozwiązanie, jak wybór ogumienia sezonowego, które lepiej radzi sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeśli stoimy przed sezonową wymianą ogumienia, warto wiedzieć, gdzie szukać odpowiednich usług, które zapewnią nam bezpieczeństwo na drodze i codzienny komfort jazdy.

Kiedy wymiana opon na letnie?

Z uwagi na nieprzewidywalną pogodę w Polsce w okresie wiosennym, trudno jednoznacznie wskazać, kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon. Nawet jeśli na początku marca przez kilka dni możemy zaobserwować słoneczną pogodę i kilkanaście stopni na termometrze, nie oznacza to, że nie nasz kraj nie nawiedzą jeszcze wiosenne przymrozki. Z tego powodu wielu ekspertów rekomenduje, aby poczekać z wymianą opon przynajmniej do kwietnia. Pamiętajmy, że jazda na zimowych oponach w cieplejsze dni jest znacznie bezpieczniejsza niż jazda na letnim ogumieniu po zaśnieżonych drogach.

Kiedy wymiana opon na zimowe?

Zwykle uważa się, że najlepiej wymienić opony na zimowe, gdy średnia temperatura dobowa spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w związku ze zmiennymi, jesiennymi warunkami pogodowymi trudno jednoznacznie określić optymalny czas wymiany. Z tego powodu, sensownym rozwiązaniem jest planowanie wymiany opon na drugą połowę października.

Ile trwa wymiana opon?

W przypadku standardowego samochodu osobowego wymiana opon powinna zająć ok. 20-30 minut, nie licząc oczywiście kolejki do wulkanizatora. Nieco dłużej trwa wymiana opon w większych pojazdach, takich jak SUV-y, furgony czy ciężarówki. Kolejnym czynnikiem wpływającym na czas wymiany opon jest doświadczenie wulkanizatora. Osoba posiadająca odpowiednie umiejętności i doświadczenie jest w stanie dokonać wymiany opon znacznie szybciej niż początkujący wulkanizator – warto zatem postawić na sprawdzony serwis opon.

Najlepsza wymiana opon - Kraków i okolice

Jeśli stoimy przed sezonową wymianą ogumienia, warto skorzystać z usług renomowanego wulkanizatora. W Krakowie na wyróżnienie zasługuje z pewnością IRMAR Serwis z siedzibą w Nowej Hucie. W ofercie tego warsztatu znajdziemy nie tylko naprawę i wymianę felg lub ogumienia. Serwis oferuje również przechowywanie opon po sezonie oraz profesjonalne doradztwo w zakresie doboru ogumienia. Wejdź tutaj i zarezerwuj termin online. Co ważne, warsztat ten oferuje także profesjonalny serwis z zakresu mechaniki, elektromechaniki i diagnostyki, geometrię kół, serwis klimatyzacji oraz konserwacje podwozia czy sprawdzanie samochodu przed zakupem.

Warsztat IRMAR świetnie sprawdza się w sytuacjach nagłych, takich jak dziura w oponie, czy wygięta felga, jak również podczas sezonowej wymiany opon. Dzięki szerokiej gamie usług możemy wszystkie najważniejsze sprawy załatwić w jednym miejscu. Wybór IRMAR Serwis to bezpieczne, wygodne i sprawdzone rozwiązanie dla każdego kierowcy.

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%