Zamknij
REKLAMA

Wózek golfowy - jaki wybrać?

20:30, 19.03.2023 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 21:19, 19.03.2023

Wózek golfowy to bez wątpienia jeden z istotniejszych elementów, w który z pewnością prędzej czy później zaopatrzymy się, gdy na dobre zgłębimy tajniki golfa i będziemy chcieli z tej aktywności wyciągnąć jak najwięcej przyjemności. Podstawowe pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć to - manualny czy elektryczny? Który z wózków warto kupić? Porównajmy te dwa rozwiązania na podstawie trzech istotnych czynników.

Komfort użytkowania wózka golfowego

Zacznijmy od czynnika fundamentalnego, dla którego w ogóle decydujemy się na zakup akcesoria, jakim jest wózek golfowy. Nikt z nas z pewnością nie czeka z utęsknieniem na przejście kilku kilometrów od dołka do dołka, z dodatkowym bagażem w postaci kompletnie wyposażonej torby golfowej.

Jedną rzecz należy przyznać - bez względu na wybór wózka, ten z pewnością zwiększy komfort i wygodę każdej rozgrywki golfowej. Nie każdy rodzaj wózka golfowego jednak zrobi to w jednakowy sposób. Wózki manualne, choć bardzo stabilne i niezwykle pomocne, wymagają od nas włożenia sporej energii, szczególnie gdy przychodzi nam grać na niezwykle pagórkowatych polach golfowych. W tym samym czasie poruszanie wózkiem golfowym i transport naszej torby ogranicza się do wciśnięcia konkretnego przycisku, czy to na wózku, czy na zdalnym pilocie. Jeśli więc zależy nam na maksymalnej wygodzie, wózek automatyczny to nasz wybór.

Cena wózków golfowych

A co z kosztami wynikającymi z zakupu wózka golfowego? W tym obszarze nie czekają nas żadne niespodzianki. Wózki manualne, jako podstawowy wariant urządzenia, możemy kupić już od kwoty kilkuset złotych. Jest to doskonała propozycja dla początkujących golfistów, którym już od początku doskwiera problem samodzielnego przenoszenia torby.

Jeśli jednak wyższa cena nie jest nam straszna, a zależy nam przede wszystkim na wygodzie i ograniczaniu wysiłku na polu do minimum, wózek elektryczny będzie dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku musimy jednak liczyć się z wydatkiem co najmniej kilku tysięcy złotych.

Wielkość i waga

Wypad na pole golfowe wiąże się dla nas z dojazdem na miejsce samochodem? W takim razie wielkość wózka i jego waga będzie miało tym większe znaczenie, im dalej przyjdzie nam z wózkiem przejść. Wózki manualne są relatywnie lekkie a co ważne, umożliwiają nam złożenie ich do bardzo kompaktowej postaci. Taki złożony wózek manualny bez problemu zapakujemy nawet do małego, miejskiego samochodu.

Wózki golfowe, choć również wyposażone w możliwość złożenia, są z reguły nieco cięższe i mniej poręczne. Pamiętajmy jednak, że wózek elektryczny będzie mógł dotrzeć na miejsce automatycznie - nam jedynie pozostaje problem włożenia go do bagażnika.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%