Zamknij

Kominek do ogrzewania domu, czy się sprawdzi?

08:00, 09.11.2022 Materiały Partnera Aktualizacja: 09:33, 09.11.2022
Skomentuj Materiały partnera Materiały partnera

Kominki są spotykane w wielu domach i pozwalają zachować komfort w chłodniejsze dni. Z pewnością liczne grono osób zastanawia się, czy kominek sprawdzi się do ogrzewania domu. Przyjrzyjmy się temu, czy warto wybrać kominek i jakie zalety ma takie rozwiązanie. Czy kominek pozwoli nam sprawnie ogrzać dom? O czym warto wiedzieć?

Kominek w domu - o czym warto wiedzieć?

Na rynku znajdziemy wiele kominków, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Kominek Defro jest stosowany w wielu domach jednorodzinnych, gdyż odznacza  się wysokim bezpieczeństwem użytkowania. Jeśli dodatkowo zaopatrzymy urządzenie w płaszcz wodny lub system dystrybucji gorącego powietrza, możemy liczyć na efektywne ogrzewanie domu. Pamiętajmy o tym, że ogrzewanie domu kominkiem bazuje na różnych sposobach rozprowadzania ciepła. Wyróżnić można:

  1. Powietrze - system pozwala na dopływ ciepłego powietrza do wszystkich pomieszczeń, które są objęte siecią rur. 
  2. Promieniowanie - kominek w tym wypadku ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. 
  3. Grzejniki - kominki działają podobnie, jak kotły na paliwa stałe. Podgrzewają wodę, która następnie przepływa przez wymiennik ciepła. 

Ogrzewanie kominkiem przez promieniowanie może nie spełnić naszych oczekiwań. W celu zadbania o ciepło w całym domu, postawmy na kaloryfery lub system DGP. 

Szeroką ofertę kominków Defro znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Kominki/p:Defro.htm

Czym cechuje się system DGP?

Kominki Jotul cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Producenci dbają o to, aby dawać nam nowoczesne i niezawodne urządzenia, idealne do domów i mieszkań. Jeśli chcemy efektywnie ogrzewać pomieszczenia w domu, trzeba zaopatrzyć kominek w System Dystrybucji Gorącego Powietrza. Jest to układ elementów, które rozchodzą się po całym budynku. Ciepłe powietrze w tej sytuacji ogrzewa każdy pokój jednocześnie. Można liczyć na praktyczność i wygodę. Takie rozwiązanie jest chętnie stosowane w domkach sezonowych. Mamy tutaj wentylator i termostat, które szybko się uruchamiają. 

Kominki Jotul możesz sprawdzić: https://www.ceneo.pl/Kominki/p:Jotul.htm

Kominek z płaszczem wodnym - czy warto?

Kolejną propozycją jest kominek z płaszczem wodnym. Kominki Kratki z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Faktem jest, że model z płaszczem wodnym jest ciekawą alternatywą dla systemu DGP. Nie zawsze w domu mamy miejsce na kotłownię lub dodatkowe rury. W tym wypadku gorące spaliny ogrzewają wodę. Płaszcz wodny umieszczony jest we wkładzie kominkowym, który przepływa do centralnego ogrzewania i oddaje ciepło za pomocą grzejników. Co ciekawe, średnia moc cieplna takiego kominka wynosi ok. 40 kW, przy czym wiele zależy od fazy spalania i ilości paliwa. Odpowiednia użytkowanie i montaż sprawi, że nowoczesny kominek ogrzeje nawet 400m2 budynku. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że kominek z płaszczem wodnym daje domownikom wiele zalet. Jest nie tylko estetyczny i ekologiczny, lecz także ekonomiczny. Pewnym minusem jest duża ilość potrzebnego drewna i stała obsługa urządzenia. Aby zniwelować ryzyko zagotowania się wody w płaszczu wodnym, warto zadbać o zasilacz awaryjny i zabezpieczenia. 

Kominki od producenta Kratki dostępne są: https://www.ceneo.pl/Kominki/p:Kratki.htm

Czy kominek do ogrzewania domu jest dobrym rozwiązaniem?

Jak widać, kominek do ogrzewania domu może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Sprawdzi się w wielu budynkach, gdzie zależy nam na ekonomicznym i ekologicznym systemie grzewczym. Producenci oferują wiele ciekawych opcji, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Tak szeroka oferta sprawia, że dopasujemy kominek do potrzeb domowników, możliwości finansowych i danego budynku. Nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości, także w zakresie ogrzewania domu za pomocą kominka. 

(Materiały Partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%