Zamknij
REKLAMA

Dzwoni nieznany numer. Jak sprawdzić, kto to?

18.47, 05.09.2022 Materiały partnera Aktualizacja: 21.48, 05.09.2022
Materiały partnera
REKLAMA

Na połączenia z nieznanych numerów każdy reaguje trochę inaczej. Dla jednych jest to po prostu kolejny telefon do odebrania, inni natomiast wystrzegają się ich jak ognia i nawet nie odbierają, gdy nie wiedzą, kto dzwoni. Rozwój technologiczny sprawił, że takich sytuacji jest coraz więcej. Dzięki niemu wiemy jednak także, jak poradzić sobie z tego rodzaju problemami i gdzie szukać wówczas pomocy.

Czy każdy nieznany numer jest potencjalnie niebezpieczny? Jak sprawdzić, kto do nas dzwonił? W obu przypadkach pomocna może okazać się sieć, która pozwoli nam i opinie na temat dzwoniącego do nas numeru.

Nieznane numery - dlaczego mogą wzbudzać niepokój?

Zacząć należy od definicji nieznanego numeru. Jest to po prostu identyfikator karty SIM, który jest nieznany (niezapisany) w naszym urządzeniu. Dlaczego więc wiele osób nie odbiera takich połączeń? Z pewnością ma to związek z naciągaczami, oszustami czy nieuczciwymi dzwoniącymi, o których słyszymy w mediach niemal każdego dnia. Zdarza się również, że z ofertą dzwonią nachalni przedstawiciele firm, którym już odmówiliśmy. Nic więc dziwnego, że zwyczajnie lepiej wiedzieć jeszcze przed odebraniem, kto do nas dzwoni. Okazuje się, że dzisiaj każdy z nas może skorzystać z takiej usługi i jest ona dostępna nawet w formie aplikacji mobilnej. 

Doskonałym przykładem może być tutaj serwis https://infonumer.pl i powiązana z nim aplikacja mobilna. 

Jak znaleźć konkretną firmę lub usługę po numerze telefonu?

Bardzo często próbuje się z nami skontaktować jakaś firma lub usługodawca (najczęściej wówczas, gdy już jesteśmy ich klientem). Przykładami mogą być tutaj banki, operatorzy sieci komórkowej czy przedstawiciele telewizji cyfrowej. Wówczas najprościej znaleźć taki numer (lub sprawdzić do kogo należy) za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej, która w szybki i wygodny sposób odpowie nam na nurtujące pytania dotyczące nadawcy połączenia. Działa to również w drugą stronę i korzystając z wcześniej wspomnianej wyszukiwarki możemy bez trudu znaleźć numery usługodawców, które są nam w danej chwili potrzebne.

Za pośrednictwem internetu można znaleźć między innymi firmę https://infonumer.pl/firma/bazak-vision-bartlomiej-bazak-kostomloty-pierwsze.

Oceny i opinie na temat numerów komórkowych

Jak poradzić sobie z numerami, które nie widnieją w przeglądarce? Tutaj z pomocą przyjść mogą bazy danych i serwisy, które specjalizują się w zbieraniu opinii i komentarzy innych użytkowników. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy dany numer jest potencjalnie niebezpieczny, czy też może okazać się przydatny. Dostęp do tego rodzaju usług zazwyczaj jest płatny, przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z ich regulaminem czy zasadami działania. Warto również wspomnieć, że sami także możemy tam zamieszczać nasze opinie i oceny. 

Często sprawdzanym numerem jest na przykład https://infonumer.pl/numer-telefonu/799353892.

(Materiały partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%