Zamknij
REKLAMA

Rzeki i potoki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze!

12:20, 14.08.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Od wtorku na południowym wschodzie kraju występują intensywne opady deszczu. Najwyższe sumy dobowe, nawet powyżej 70 mm, zanotowano w Bieszczadach. Od wczoraj obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 1 i 2 stopnia na intensywne opady deszczu oraz 2 i 3 stopnia na intensywne opady deszczu z burzami dla woj. małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Zostały wydane również dwa ostrzeżenia hydrologiczne 2 stopnia: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych dla woj. małopolskiego i podkarpackiego.

[POGODA]1565777812678[/POGODA]

Intensywne opady deszczu miały wpływ na sytuację hydrologiczną. Stany wody (głównie na karpackich dopływach Wisły) wzrosły ze strefy wody niskiej lub średniej do strefy wody średniej i wysokiej. Obecnie (na godzinę 08:00) zanotowano dwa przekroczenia stanów ostrzegawczych: na Białce w Trybszu i na Osławie w Zagórzu. W ciągu dnia wraz z kontynuacją opadów i spływem wód opadowych prognozowane są  dalsze wzrosty stanów wody. Możliwe są kolejne przekroczenia stanów ostrzegawczych – szczególnie na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych. Punktowo w miejscach szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego oraz podtopienia.

Deszcz w ciągu dnia będzie zanikać, w nocy niewielkie opady mogą jeszcze występować na wschodnich krańcach woj. podkarpackiego. W związku z tym wraz z przejściem strefy opadów na rzekach południowo-wschodniej Polski spodziewać się można poprawy sytuacji hydrologicznej. Występować będą powolne spadki i stabilizacja stanów wody. Stany wody mogą być zakłócone pracą urządzeń hydrotechnicznych.

źródło informacji: Biuro Prasowe IMGW

U naszych południowych sąsiadów sytuacja wygląda tak:

[ALERT]1565778031285[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

leeeleee

6 12

co mnie *%#)!& obchodzi słowacja!! 17:21, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brucebruce

2 2

a mnie nie obchodzi że ciecie nie obchodzi i co?? 09:28, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz