Zamknij
REKLAMA

Samorządy pomogą Tele-Aniołowi dotrzeć do potrzebujących

23:28, 09.08.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Małopolski Tele-Anioł, to innowacyjny projekt, którego celem jest objęcie opieką niesamodzielnych osób mieszkających w Małopolsce. Pod skrzydła Tele-Anioła trafiły już tysiące osób, ale rekrutacja wciąż trwa. Aby dotrzeć do kolejnych potrzebujących wsparcia, władze województwa zaprosiły do współpracy lokalnych partnerów, którzy pomogą w promocji przedsięwzięcia i rekrutacji nowych uczestników.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

W piątek, 9 sierpnia w sali sesyjnej UMWM odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych wspierających dalszą realizację projektu Małopolski Tele-Anioł. 

Małopolski Tele-Anioł wspiera osoby najbardziej potrzebujące w naszym województwie, które z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności potrzebują pomocy. Zapewnia realną opiekę między innymi dzięki opasce bezpieczeństwa. Jest lekka i łatwa w obsłudze i przede wszystkim ratuje życie - podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Małopolski Tele-Anioł to nie tylko opaska, ale także pomoc w domu dla najbardziej potrzebujących – osób samotnych i tych, którym rodzina nie może zapewnić opieki. Projekt Małopolski Tele-Anioł, to największe przedsięwzięcie tego typu w Polsce. Całkowity koszt projektu to ponad 38 mln zł, z czego blisko 32,5 mln zł stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Listy intencyjne podpisali przedstawiciele 31 gmin i 6 powiatów, które dołączą do 94 gmin, które dotychczas zadeklarowały współpracę związaną z realizacją projektów w ubiegłym roku.

Wśród nich są: Gmina Bobowa, Gmina Brzesko, Gmina Chełmiec, Gmina Czernichów, Gmina Dębno, Gmina Dobra, Gmina Iwanowice, Gmina Kęty, Gmina Klucze, Gmina Korzenna, Gmina Książ Wielki, Gmina Lanckorona, Gmina Liszki, Gmina Łabowa, Gmina Łącko, Gmina Łużna, Gmina Michałowice, Gmina Moszczenica, Miasto Mszana Dolna, Miasto i Gmina Muszyna, Gmina Nowe Brzesko, Gmina Pcim, Gmina Raba Wyżna, Gmina Ropa, Gmina Rzezawa, Gmina Spytkowice, Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Świątniki Górne, Gmina Wietrzychowice, Gmina Zakliczyn, Gmina Żegocina, Powiat Bocheński, Powiat Dąbrowski, Powiat Miechowski, Powiat Myślenicki, Powiat Olkuski, Powiat Suski.

Wzajemna współpraca gmin i powiatów przy realizacji projektu przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa i jakości życia niesamodzielnych Małopolan oraz ich rodzin.

[ZT]5849[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Bartek04Bartek04

7 3

Tak wszytko pieknie cacy na papierze... Z doswiadczenia wiem że niestety sprawdza sie to tak że babcia bądź dziadziuś kliknie na opaske przez przypadek.... Potem nie odbiera telefonu... Bo nie slyszy badź nie chce mu sie podejsc do telefonu. I rusza lawina pogotowie straż policja jedzie sie przejechać by sie dowiedziec ze pomoc nie jest potrzebna. A w tym momencie niech bedzie wypadek i karetka, psp, policja są zajeci bo ktoś sobie wynyslił tele anioła... I nie bierze odpowiedzialności za to co zaklada ludziom na ręce, zwalając ją na służby. Powinni albo pomontować tym ludziom kamery w domu albo niech pierwsze sobie goni ich pracownik sprawdzać czy faktycznie potrzebna jest pomoc. Bo okolo 3/4 wezwan jest fikcyjna... 07:11, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gebo&EducationGebo&Education

7 3

Ostrzegam i odradzam.Moja matka odbiera telefon albo nie odbiera..czasem śpi ,czasem mówi,że nie slyszała. Przyjechały wszystkie slużby policja , karetki chyba dwie, straż , byli przygotowani do wyważania drzwi.
Jak ktoś ma ochotę na usuwanie skutków takich numerów to niech sie zapisze.Opaska przekamuje -----------------sama sprawdziłam. Dzwoni ratownik że tetno 140..człowiek naprawdę choruy i stary to może zejść na zawał z powodu takich telefonów.
Dalej miała być pomoc , dofinansowanie do pomocy sąsiedzkiej ale rok czekałam i nawet znalazlam osobę chetną ale powiedzieli ,że maja problem z zatrudnieniem osoby ktora mogłaby zakwalifikować...
z mojego punktu widzenia to są ogromne pieniądze wydane na OBSŁUGĘ CZEGOŚ CO służy tylko tym ludziom co to obsługują. 09:33, 10.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lypalypa

0 0

A w Gorlicach pozostaje tylko modlitwa do Anioła Stróża. 15:28, 28.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz