Zamknij
REKLAMA

Moszczenica. 108 osób honorowo oddało krew

09:42, 19.11.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy ma na swoim koncie kolejny rekord. Tym razem zbiórka krwi, zorganizowana w niedzielę 18 listopada br. pod hasłem "Krew dla Niepodległej" zgromadziła w moszczenickiej remizie 112 krwiodawców, z czego do oddania zakwalifikowanych zostało 108 dawców.

To bez wątpienia rekordowa liczba. Przypomnimy, że poprzedni rekord również należał do strażaków z Moszczenicy. W ubiegłym 2017 roku na akcję do Moszczenicy przybyło 78 krwiodawców, z czego krew oddało 75. Wówczas udało się pozyskać 33.750 ml krwi. Tym razem na rzecz pacjentów trafiło 48.600 ml krwi.

Na zaproszenie klubu HDK przy OSP Moszczenica, który w tym roku świętuje jubileusz 5-lecia istnienia, przybyli krwiodawcy z niemalże wszystkich gorlickich gmin a także z powiatów sądeckiego i tarnowskiego. Zdecydowanie najliczniejszą grupę wśród krwiodawców stanowili druhowie ochotnicy.

Akcja zorganizowana została wspólnie z klubem HDK działającym przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Jej organizacja możliwa była dzięki wsparciu sponsorów. Niewątpliwie największe podziękowania należą się ekipie Oddziału Terenowego RCKIK w Gorlicach pod kierownictwem Pani Renaty Załęskiej. Obsługa dwoiła się i troiła, w pocie czoła, bez chwili wytchnienia rejestrowała, pobierała i przetwarzała krew mówi Przemysław Wszołek prezes OSP Moszczenica

źródło informacji: OSP Moszczenica

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LeonLeon

8 0

Wielki Szacunek dla Was Panie i Panowie krwiodawcy 11:58, 20.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%