Zamknij
REKLAMA

Gorlicka najdłuższą ulicą w Moszczenicy

11:33, 02.01.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

1 stycznia w gminie Moszczenica przyniósł nie tylko nowy rok, ale przede wszystkim zupełnie nowe funkcjonowanie całej gminy. Wszyscy mieszkańcy muszą wymienić dowody osobiste i inne dokumenty, zmienią się też ich adresy zamieszkania. 

Wprowadzone oficjalnie od 1 stycznia, a zapowiadane od kilku miesięcy zmiany w gminie Moszczenica można nazwać prawdziwą rewolucją! Praktycznie nic już nie jest tak jak było jeszcze 31 grudnia 2017 roku. Od teraz zarówno w Moszczenicy, jak i Staszkówce obowiązuje nowa numeracja adresowa, a wszystkie ulice tak, jak w miastach mają swoje nazwy.

Na mapie administracyjnej gminy znajdziemy między innymi takie ulice, jak Gorlicka, Tarnowska, Św. Jana Pawła II czy Bitwy Gorlickiej.  Szczegółową mapę z nazwami ulic i nową numeracją domów można znaleźć klikając TUTAJ

Jeszcze w tym miesiącu mają zostać przygotowane, dla wszystkich właścicieli, tabliczki z numerami budynków oraz mapki z układem ulic. Będzie je można odebrać u sołtysów wsi. 

Zmiany w administracji gminy wymusiły też konieczność wymiany przez mieszkańców wszystkich dokumentów.

Od lutego, w urzędzie gminy uruchomiony zostanie punkt składania wniosków o wydanie nowego prawa jazdy i nowych dowodów rejestracyjnych. Na miejscu będzie można także wykonać zdjęcia i uiścić opłaty za wydanie tych dokumentów. By mimo wszystko zrekompensować mieszkańcom koszty, zapadła decyzja o wdrożeniu działań osłonowych. I tak stawka podatku od metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, w tym roku została obniżona do grosza. Podobnie z podatkiem od powierzchni użytkowej związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej - tu stawka obniżona została do 16 zł. - Jest możliwość umorzenia części lub całości podatku mieszkańcom ponoszącym duże wydatki związane z nowymi adresami - zgodnie z ordynacją podatkową – mówi w rozmowie z gorlice24.pl Jerzy Wałęga wójt gminy Moszczenica. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

aliali

19 5

Teraz czas rozpocząć budowę ratusza.Proponuję nad zalewem. 15:34, 02.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MAKSMAKS

12 3

urząd powinien ponieść koszty wymiany dokumentów a nie ludzie żeby za wszystko płacili co sobie urzędnicy powymyślają tylko z czego 10:50, 03.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%