Zamknij
REKLAMA

Kobylanka. Prawdopodobnie było to świadome podpalenie!

09:01, 13.01.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Minionej nocy, kwadrans po godzinie 23 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z posesji w Kobylance. Na miejsce bezzwłocznie skierował strażaków zawodowych oraz druhów ochotników.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Strażacy po przyjeździe na miejsce zastali pożar drewnianego budynku gospodarczego. Do budynku nie było drogi dojazdowej, co było sporym problemem przy rozpoczęciu akcji gaśniczej. Budynek w całości był objęty pożarem. W odległości kilku metrów od płonącego budynku znajdował się drugi budynek gospodarczy zagrożony możliwością objęcia go ogniem. Dokonano rozpoznania miejsca akcji, po czym podano dwa prądy wody jeden na budynek płonący, drugi na budynek zagrożony. Przy pomocy kamery termowizyjnej strażacy kontynuowali obserwację zagrożonego obiektu. Dokonano demontażu i rozbiórki obiektu celem całkowitego dogaszenia budynku - powiedział w rozmowie z GORLICE24.pl młodszy brygadier Dariusz Surmacz z KP PSP Gorlice

Akcja gaśnicza trwała blisko trzy godziny, a udział w niej brało 18 strażaków zawodowych oraz druhów z OSP Kobylanka. Wartość strat wstępnie oszacowano na 15 tysięcy złotych, zaś uratowanego mienia na 25 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobną przyczyną pożaru była ingerencja osób trzecich, czyli mówiąc wprost podpalenie. 

[ALERT]1547366472588[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone