Zamknij
REKLAMA

Równo jak po stole

15:33, 15.11.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

Równo, niewyboiście i jak po stole. Tak właśnie się jedzie nowo wyremontowaną drogą Szymbark-Bystra-Szalowa w miejscowościach Bystra i Bieśnik.

Powiatowy Zarząd Drogowy przy wsparciu Zarządu Powiatu wykonał 1 most, 4,6 km nowych nawierzchni, 1,7 kilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej (na starodrożu do Biecza), wyremontowano 6 przepustów, umocniono skarpę na cieku wodnym Męcinianka. Łącznie wydatkowano na ten cel 10 mln złotych. W tej kwocie zawarty jest również remont drogi Szymbark-Bystra-Szalowa, na który mieszkańcy Bystrej i Bieśnika czekali od dawna.

Wykonano podbudowę i warstwę wyrównawczą na długości 1,6 km. Do realizacji pozostają jeszcze dwie warstwy: wiążąca i ścieralna. Wykonane zostaną również 4 nowe przepusty. Koszt całkowity inwestycji to 1 mln 135 tys. złotych. 

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Bieśnika i Bystrej. Ponieważ mamy nowe protokoły powodziowe z roku 2018, tuż po nowym roku będziemy występować do wojewody małopolskiego po to, aby pozyskać środki na dokończenie remontu tej drogi. To był dobry czas, dobra współpraca z samorządami gminnymi, Lasami Państwowymi, administracją samorządową i rządową – mówi starosta Karol Górski.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

KijekKijek

11 18

Na wymalowanie linii kasy zabrakło ? 17:13, 15.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

osobówkaosobówka

11 16

Rowno jak po stole? To nie polepili jeszcze progów ostrzegawczych przed przejsciami dla pieszych? :D Ostatnio panuje *%#)!& moda wlepiania sztucznych lecz jednak nierówności na dobrych nawierzchniach by kierowcom nie przewrócilo sie w głowach od tych równosci. Same znaki juz nie wystarczają by kierowca wiedział o zbliżających sie przejsciach? Kierowcy *%#)!& urzednicy *%#)!& , czy może wymysł wykonawców? Tak czy siak , nie poprawia to komfortu podróżowania ani bezpieczenstwa , za to niszczy zawieszenia w samochodach kierowców , którzy płacą w akcyzach paliwowych na fundusz remontów i utrzymania dróg. Wydaje sie ze ktos przedobrzył z tym pomysłem bo po co remontować i celowo psuć ? Przecież ktoś kto nie baczy na znaki to napewno takie progi tez go nie wzruszą a reszta tylko bedzie poirytowana o celowosci inwestycji progowej.
18:13, 15.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GreenGreen

6 4

Co Ci się psuje????? 20:18, 15.11.2018


DinDin

6 1

Na tym właśnie polega problem, że same znaki NIE WYSTARCZAJĄ i właśnie po to są montowane spowalniacze np. w pobliżu szkół, aby WYMUSIĆ zwolnienie prędkości przez kierującego. Tak jest w Europie i na świecie więc nie ma się zupełnie czemu dziwić. Sądzę, że większość Rodziców mających dzieci w szkołach popiera takie działanie. Poza tym jak przejeżdża się wolno przez spowalniacz to NIC zawieszeniu się nie stanie - tyle i aż tyle... . 08:25, 16.11.2018


niktnikt

12 4

Jeszcze nie skończyli, a już się chwalą !!! 08:06, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MDMD

7 0

Ojjj, będą "miszcze" kierownicy w *%#)!& starych beemkach pakować po fosach. 17:58, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


GalekGalek

6 3

Ta.... jadac od strony Szalowa wjeżdżamy do Biesnika są wyboje aż do przystanku tego nie będą robić . Cieszą się kawałkiem gdzie 20 m zostało starego asfaltu który dzieli 2 nowe drogi pytałem czy to będą robić powiedzieli ze nie ... a w Bystre chodnik kolo szkoły nie zrobione kanału styrcza zabić się można też kasy brakło ale chodnik kolo kościoła musi być haha. To są właśnie remonty. 13:03, 17.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone