Już w najbliższy czwartek (14 maja) o godz. 9 w sali sesyjnej im. W. Biechońskiego w Urzędzie Miejskim w Gorlicach odbędzie się XXVI Sesja Rady Miasta Gorlice IX Kadencji. To posiedzenie ma szczególne znaczenie dla funkcjonowania miasta, ponieważ radni będą debatowali nad jednymi z najważniejszych dokumentów.
W centrum uwagi znajdzie się przede wszystkim Raport o stanie Miasta Gorlice za rok 2025 oraz głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania. Rada rozpatrzy również sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta, a następnie podejmie decyzję w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Radni pochylą się nad szeregiem zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obejmujących m.in. rejony ulic Skrzyńskich, Bieckiej, Ariańskiej, Robotniczej, Stróżowskiej czy Zagórzańskiej. W porządku obrad znalazły się również projekty dotyczące pomocy społecznej, dzierżaw, nadzoru nad żłobkami oraz wsparcia finansowego dla Województwa Małopolskiego.
1. Otwarcie sesji, potwierdzenie kworum, informacja o porządku obrad.
2. Informacja o sporządzeniu protokołu z obrad XXV sesji RM Gorlice.
3. Informacja z działalności Burmistrza Miasta za okres od 10 kwietnia do 7 maja 2026 roku.
4. Rozpatrzenie i debata nad Raportem o stanie Miasta Gorlice za rok 2025 oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Gorlice wotum zaufania.
5. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Gorlice oraz podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Gorlice za 2025 rok.
6. Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu Miasta Gorlice za 2025 rok.
7. Rozpatrzenie projektów uchwał:
8. Sprawy różne, pytania bieżące, wnioski i oświadczenia Radnych.
9. Zakończenie posiedzenia.
Źródło info: UM Gorlice
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"44381"}
::news{"type":"see-also","item":"44372"}
::news{"type":"see-also","item":"44357"}
yyyy08:58, 12.05.2026
Na szczęście nigdy nie głosowałem w wyborach😁
Wyborca18:02, 12.05.2026
Dlatego takie mamy zboczone nierzady bo takich nieudacznikow, neutronow, jak Ty jest wiecej ktorym nie zalezy na dobru Ojczyzny, nie chca nic zmienic na lepsze.
yyyy09:44, 12.05.2026
Radni pochylą się....mhmmm- napewno.
Rynek09:54, 12.05.2026
To mieszkańcy miasta są winni temu co się tu dzieje. Wybierają a później rozdziawiają gęby.
Rumba10:10, 12.05.2026
No i dwie panie mogą teraz powiedzieć swoje opinie a nie na fb.
*%#)!&12:45, 12.05.2026
Gorlice w roku 2032 beda miec Mieszkancow po nizej 20 tys ludzi, czyli stanie sie malym Miasteczkiem skoro rocznie ubywa 300 ludzi, bo w roku 2025 bylo juz ok 27 tys Mieszkancow.
x12:50, 12.05.2026
W tym roku i w przyszlym roku Mieszkancow w Gorliach jest prawidlowo co do powierzchni terenu, po tych latach bedzie juz za malo.
Hm.13:06, 12.05.2026
Od roku 2030 do 2035r Gorlice przejda ogromna zmiane Miasta pd kazdym wzgledem.
Obliczylam. 14:08, 12.05.2026
Pisze wedlug statystyki a nie ile jest relanie Mieszkancow w Miescie i ile jest naprawde Katolikow, ale mamy w Gorliach o 50% za duzo Duchownych tylko kto to utrzymuje!
Onx,14:15, 12.05.2026
Ktos zle obliczyl lub sie pomylil a Gorliach nie ubywa rocznie 300 Mieszkancow tylko dokladnie 698.
Ekonomista,14:46, 12.05.2026
Jak Miasto ze Sredniego zrobi sie miasteczko male, czyli do 20 tys Mieszkancow, to tez wplynie to na ceny, podatki i tpd, bo bedzie nawet duzo mniej Radnych Miasta.
Ekonomista.15:50, 12.05.2026
Im mniej Mieszkancow tym wygodniej pod wzgledem Uslug i Inwestycji i czesto bardziej spokojniejsze i tansze i utrzymaniu.
Wyborca18:20, 12.05.2026
Radni nie badzcie bezradni, macie doskonala okazje aby ukrocic panowanie tych skorumpowanych, zlewaczalych pseldo elit ktore zeruja na krzywdzie ludzkiej. Obywatele Gorlic odwdziecza sie wam w nastepnych wyborach samorzadowych.
Alicja,19:40, 12.05.2026
Zasada Wyborcy, kto na kogo glosuje to tego Ma.
Wyborca19:56, 12.05.2026
Glosowanie na dana persone w wyborach jest wazne, ale nie naiwazniejsze, poniewaz numer na liscie wyborczej ustala dana partia, organizacja, stowarzyszenie. Naiwazniejsze jest wybrac program danej parti ktora uwazana jest za naibardziej wiarygodna na scenie politycznej kraju.
Wyborcy,19:52, 12.05.2026
W Gorlicach by nie szli w strone upadku, to musieli by chyba zrobic w Gorliach Stolice Poski, a najlepiej Watykan, bo jest ogromnie duzo Wiernych.
babcia20:36, 12.05.2026
ja dzisiaj już wiem że absolutorium dla burmistrza będzie a nie jestem żadną jasno widzką ani panią przepowiadającą przyszłość bo ci wszyscy co tam siedzą są bez j.j
Radca, 22:05, 12.05.2026
Radni w Gorlicach boja sie co kolwiek zrobic, by Ksiad ich nie wyglosil by Wierni zmienili poglady, dlatego Miasto wyglada coraz Biedniej.
USB 00:51, 13.05.2026
One teraz biorą z UA gościa będzie zarządzał dimitrej Nowak będzie za miesiąc
Hm.08:53, 13.05.2026
W Gorlicach i tak panuje dyscyplina Miasta, nie trzeba Burmistrza ani Radnych by Mieszkancy podwyzszali Bezpieczestwo maxymalnie, nawet na Festynie byli chlopaki z ABW.
Ona.09:48, 13.05.2026
Kazda dzielnica Miasta ma swojego Proboszcza ktorzy rzadza Gorlicami by upadli, bo im Narod biedniejszy tym pokorniejszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz