W niedzielne popołudnie, gdy cały świat ruszył do ucieczki przed „ruchomą linią mety”, Gorlice nie zostały w tyle. Choć główny bieg odbywa się w największych metropoliach globu, serce tej charytatywnej inicjatywy biło dziś wyjątkowo mocno również u nas, w Beskidzie Niskim.
Kilkudziesięcioosobowa grupa gorlickich biegaczy udowodniła, że pomaganie nie wymaga wielkich stadionów – wystarczą chęci, solidne buty i poczucie wspólnoty.
Biegacze wystartowali przy Misiach w Parku Miejskim w Gorlicach, by zmierzyć się nie tylko z własną kondycją, ale i z wirtualnym „Samochodem Pościgowym”. Trasa została zaplanowana tak, by pokazać to, co w naszej okolicy najpiękniejsze, łącząc wysiłek fizyczny z lokalnym krajobrazem: miłośnicy biegania ruszyli na Sokół, następnie przez Dominikowice ku Sękowej, by następnie w ramach pętli wrócić w rejon strefy obiektów sportowych i Parku Miejskiego.
Gorlicki bieg w ramach akcji odbywał się bowiem w formule "biegu z aplikacją". W przypadku klasycznych edycji, 30min po starcie za zawodnikami rusza samochód pościgowy, który początkowo jedzie wolniej, a następnie co pewien odstęp czasu przyspiesza. Doganiając poszczególnych zawodników eliminuje ich z wyścigu, całość trwa dopóki ostatni zawodnik nie zostanie dogoniony przez pościg.
W przypadku biegu z aplikacją Gorlicach - za zawodnikami nie jechał żaden fizyczny pojazd, jednak ruchoma meta podążała i doganiała powoli kolejnych uczestników na mapie w aplikacji.
Wśród mężczyzn w gorlickiej odsłonie wydarzenia najlepsi byli:
Najlepsze wśród kobiet okazały się:
W Wings for Life World Run zasady są proste: nie ma klasycznej mety, a zgromadzone środki trafiają na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego.
W gorlickiej edycji nie chodziło o bicie rekordów prędkości, choć ambicji nikomu nie brakowało. Najważniejsza była atmosfera – uśmiechy na twarzach (mimo zmęczenia!) i świadomość, że każdy krok przybliża naukę do przełomu, który pozwoli innym stanąć na nogi.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7583"}
Tuba rowu00:26, 11.05.2026
Polska została zadłużona Niemcy się wzmocnią nas napadną a to co weźmiemy na zbrojenie to obżdzony sikora da na UA i bersiny mieć faki *%#)!& a nie będzie się czyn bronc a ja wezme i nasrom Radkowi kupe do gamby aż mu pujdzie nosem ten kał
Lula00:29, 11.05.2026
Ahahahahaha No właśnie a oni o biegach myślą jak w przyszły tydzień 100 Ukraińców będzie mieszkała na zawodziu każdy socjal za frajer będą chodzić bic ludzi masz *%#)!& tuskaaaaa i reszte lalusi
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zajechali drogę busowi i zabrali kluczyki. Obywatelskie
Mialem taki przypadek, ze zglosilem za wczasu przestepstwo, a Policja mi wytumaczyla jze ak nie doszlo do przestepstwa, to nie moga zajac sie sprawa.
Oko
22:21, 2026-06-20
Zajechali drogę busowi i zabrali kluczyki. Obywatelskie
Ludzie co jest z Wami nie tak, to, że zatrzymali kogoś na ulicy Strozowskiej to od razu musi być pracownik firmy przewozowej Li******? Skoro uważacie, że kierowcy tam wymagają sprawdzenia dlaczego tego nie zgłosicie, tylko pozwalacie na to żeby jeździli pijani? Skąd ta pewność, że osoba, która złapali to nie jest osoba, która po prostu ma samochodu tego typu do przemieszczania się z punktu A do punktu B? Sama mieszkam w takiej okolicy gdzie różne osoby posiadają tego typu samochody,a żaden z nich nie pracuje w firmie do przewozu ludzi. Zanim zaczniecie cokolwiek wypisywać weźcie się dwa razy zastanówcie... Każdy jest mądry i odważny w internecie, a przychodzi co do czego to już nie jest taki...
XyZ
20:52, 2026-06-20
Ropa. Wypadek na DK28, droga była zablokowana
Ten Portal wszystko pisze co nie sprawdzone.
ha ha ha
20:15, 2026-06-20
Zajechali drogę busowi i zabrali kluczyki. Obywatelskie
odwołać policje a powołać milicje i ORMO
ja ja
20:15, 2026-06-20