W piątek, 21 listopada o godzinie 15.00, odbyła się kolejna edycja konkursu „Znam Moje Miasto, znam Ziemię Gorlicką”, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników oraz krótkiego wprowadzenia dotyczącego celu i idei konkursu.
Tegoroczny temat, określony w regulaminie, stał się inspiracją dla wielu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy nadesłali swoje prace. Komisja Konkursowa dokonała oceny zgłoszeń, a wybrane z nich zakwalifikowano do finału.
Podczas finału uczestnicy zaprezentowali swoje projekty w ustalonej kolejności, posługując się różnymi formami przekazu, w tym także materiałami multimedialnymi. Po zakończeniu prezentacji ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody i dyplomy wszystkim biorącym udział w konkursie. Słowa uznania i podziękowania trafiły również do nauczycieli wspierających uczniów w przygotowaniach.
W spotkaniu uczestniczyli także lokalni samorządowcy, którzy podkreślili wartość konkursu dla popularyzowania wiedzy o regionie oraz budowania lokalnej tożsamości. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami dla wszystkich obecnych.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6768"}
::news{"type":"see-also","item":"29424"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Więcej przystanków na ŁOKIETKA ! W Austrii autobusy jeżdżą nie pod takie góreczki i dają radę. Można puścić je odwrotnie przez Pocieszkę w dół i zrobić więcej przystanków. Koniecznie przy Działkach !!!
Łookietek
10:12, 2026-05-21
Areszt dla 25-latka z Gorlic. Śledczy zabezpieczyli nar
A na Komendzie kiedy będzie porządek ? Wszyscy wiedzą o CIOCI i jej mężu i nic nie robicie u siebie. Nikt wam już nie wierzy.
Wojna i pokój
09:57, 2026-05-21
Rewitalizacja 3 Maja w Gorlicach. Kiedy ruszą prace w c
Jak komus sie mowi ze Gorlice leza przy drodze Krajowej lub drogach Wojewodzkich, to ludzie robia sobie w oczy kpiny i pytaja sie, czy w ogole widzialem te drogi? i bym sie nie osmieszal ! Bo na tych drogach to ciezko zawrocic nawet rowerem.
Gorliczan,
07:17, 2026-05-21
Walczymy o defibrylatory! Zagłosuj na swoją gminę
NIECH MI KTOŚ POWIE ILE JEST JUŻ TYCH defibrylatorów W CAŁYM POWIECIE ,GMINACH GORLICKICH I ILE RAZY ZOSTAŁ CHODZI JEDEN UŻYTY ?
SZYM
06:58, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz