Do gorlickiej biblioteki dotarły tegoroczne Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiego programu „Mała książka – wielki człowiek”. Na najmłodszych mieszkańców miasta czekają aż trzy nowe tytuły pełne ciepła, przygód i niezwykłych bohaterów.
Gorlicka biblioteka jest wśród siedmiu tysięcy bibliotek publicznych w Polsce, które biorą udział w programie „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanym przez Instytut Książki. Dzięki tej inicjatywie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami mogą odbierać bezpłatne Wyprawki Czytelnicze – wyjątkowe zestawy książek zachęcające najmłodszych do odkrywania radości z czytania.
Tegoroczna edycja przyniosła małym czytelnikom prawdziwą niespodziankę. W ramach programu przygotowano aż trzy nowe tytuły, które zostały wyłonione w konkursie dla wydawców. Wśród nich znalazły się:
Wyprawki Czytelnicze można odbierać w:
Gorlicka biblioteka zachęca wszystkie rodziny z dziećmi do odwiedzin i wspólnego odkrywania książkowych historii. To doskonała okazja, by rozpocząć przygodę z czytaniem i rozwijać wyobraźnię najmłodszych.
Program „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Źródło info: MBP w Gorlicach
::news{"type":"see-also","item":"38262"}
::news{"type":"see-also","item":"37603"}
::news{"type":"see-also","item":"32676"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Ja w Gorlicach juz widze tych Turystow i Inwestorow, a dopiero wypilem dwa Wina.
Jak tu prawie kazdy.
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
*%#)!& naród kocha inwigilację,i lubi donosić😁✍️✍️✍️ sam na siebie.
yyyy
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Masło maślane xD
Iks de
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Dobry artykuł. Dowiedziałem się wszystkiego, to jest kompleksowa informacja. Jeśli nie kopiowany to gratuluję autorowi.
TH
12:16, 2026-05-21
2 0
Dzieci, nie dzieciaków.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz